Wpis z mikrobloga

Wszystkim tym, którzy uparcie są przekonani, że fliperzy swoją ciężką pracą polegającą na udawaniu młodej rodziny, aby namówić starszą osobę na tani sprzedaż czterech kątów, upłynniają rynek wtórny to uprzejmie przypominam:

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


A ponadto, że nielegalne to jest to zwykła podłość, natomiast pseudoremonty, które zwykle wykonują niczym się nie różnią od nakładania szpachli na rozbitego auta, który nie nadaje się do eksploatacji, gdyż zagraża życiu i zdrowiu klienta.

Nie wiem jak to możliwe, że w mediach przewija się niemoralna narracja, że takie szkodniki są potrzebne na świecie.

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 16
@sidhellfire: Przecież sami sobie roicie w główkach, że nieruchomości są przewartościowane. Idąc tym tokiem myślenia fliperzy kupują nieruchomości w cenie adekwatnej do wartości, czego wy nie potraficie zrobić. Co za tym idzie, to sprzedający mieszkania obecnie doprowadzaja do niekorzystnego rozporządzenia swoimi pieniędzmi kupujących ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dusk_Forest77 jedne, są, inne nie są. To zależy od wielu czynników, ale tendencja jest taka, że właśnie "odpicowane" przez pośredników są najczęściej przeszacowane chociażby ze względu na ukrywanie wad.

No i jakie wy? Jak ja nawet nie jestem spadkowiczem i szczęśliwie mam gdzie mieszkać. Dopowiadasz sobie narrację, aby walić chochoła.

Czy ludzie nie potrafią? Myślę, że metody fliperów nie wymagają jakiejś szczególnej, tajnej wiedzy czy umiejętności. Wystarczy brak kręgosłupa moralnego i determinacja
Ja tu czytam od lat, że mieszkania są o co najmniej 50% przewartościowane, ostatnio o 70% nawet wykopki spadki wieszczą xD To nie jest oszustwo, gdyby to było uznawane za oszustwo byłoby to ścigane przez polskie prawo, a nie jest. Tak samo możesz sobie chodzić po ulicy w sutannie i udawać księdza, czy wciskać laskom w barze że jesteś dobrze znanym adwokatem czy lekarzem będąc bezrobotnym, co innego gdybyś podszywał się pod
Tak samo możesz sobie chodzić po ulicy w sutannie i udawać księdza


@Dusk_Forest77: za poprzedniej władzy to by Cię zaraz ścigali za obrazę uczuć religijnych. xD

czy wciskać laskom w barze że jesteś dobrze znanym adwokatem czy lekarzem będąc bezrobotnym


@Dusk_Forest77: a za to obecna będzie Cię ścigać za próbę gwałtu czy tam doprowadzenia do obcowania płciowego podstępem.

co innego gdybyś podszywał się pod organy administracji państwowej


@Dusk_Forest77: a
@Dusk_Forest77 podszywanie się pod funkcjonariusza publicznego to inny paragraf. Natomiast przychodząc z ulotką nie jestem pokrzywdzonym. Na siłę można próbować podciągnąć to pod usiłowanie oszustwa, ale musiałbym najpierw zebrać dowody - udokumentować, że przedstawiona oferta była niekorzystna, a później sądzić się - a jak sądy działają to każdy wie - nie jestem Matką Teresą i nie mam czasu na przepychanki. Najokrutniejsze jest to, że oszuści targetują osoby bezradne, często nawet nieświadome bycia
@sidhellfire: Przedstawienie się jako Mirek zamiast Marek to nie jest przestępstwo. Tak samo jak kupienie czegoś poniżej ceny rynkowej. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Swoją drogą nie znam nikogo kto obecnie działa w ten sposób. Większość z fliperów to w necie szuka i korzysta z narzędzi tych wbudowanych w serwisy czy dedykowanych, albo jakieś oferty spod lady od zaprzyjaźnionych agentów.
@Dusk_Forest77 nawet oduczyłeś się wołać mnie, żebym przypadkiem nie wyjaśnił twoich manipulacji (po edycji komentarza nie mam powiadomienia)

Podszywanie się pod kogoś w celu wprowadzenia kogoś w błąd i osiągnięcia korzyści majątkowej to przestępstwo. Nie ważne czy "na wnuczka", czy kogoś niespokrewnionego.
Kolega przypadkiem nie jest diamentową orchideą z branży pośredniczej? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Dusk_Forest77 ale możesz z łaski swojej przytoczyć jakiś konkret mówiący, że można"#!$%@?ć starych dziadów na hajs"? To gdzieś obok "można #!$%@?ć nieprzytomne laski na imprezach, bo i tak nie będą pamiętać, a nawet jeśli to nie zgłoszą gwałtu_"? Bo rozumiem, że to ma działać na zasadzie publicznego przyzwolenia pod warunkiem, że publiką są #!$%@?ący?
Przecież sami sobie roicie w główkach, że nieruchomości są przewartościowane


@Dusk_Forest77: są na bańce, to raczej oczywiste. Chyba, że 30% wzrostu w rok przy 5% wzrostu pensji uważasz za coś normalnego i fundamentalnie zdrowego.