Wpis z mikrobloga

#polityka #neuropa #4konserwy

Może mi ktoś wytłumaczyć, co jest złego w tym całym zielonym ładzie?
Za Wikipedią:

-Neutralność klimatyczna Europy
-Ekonomia o obiegu zamkniętym
-Renowacja budynków
-Zero zanieczyszczeń
-Ekosystemy i bioróżnorodność
-Zdrowa żywność i zrównoważone rolnictwo
-Zrównoważony transport
-Środki finansowe dla najbardziej potrzebujących regionów
-Badania, rozwój i innowacje
-Reprezentacja dyplomatyczna na zewnątrz UE

A może coś z tego wam się nie podoba?

-ugorowanie części gruntów, czyli wyłączenie ich z użytkowania (4 proc. ziemi należących do gospodarstw o powierzchni większej niż 10 ha powinno pozostawać odłogiem, by umożliwić ziemi regenerację) – rolnicy wskazują, że obowiązek ten będzie skutkował spadkiem produkcji i dochodów;
-strategia „Od pola do stołu”, zakładająca zmniejszenie użycia chemicznych pestycydów o co najmniej 50 proc. do roku 2030 – rolnicy uważają, że przepisy te uniemożliwią utrzymanie produkcji na dotychczasowym poziomie, co z kolei zagrozi bezpieczeństwu żywnościowemu Europy i uzależni ją od importu żywności spoza Unii Europejskiej;
-zmniejszenie stosowania nawozów sztucznych o co najmniej 20 proc. – tutaj argumenty są podobne do tych związanych z postulatem redukcji zastosowania pestycydów.
  • 56
@i-marszi: nie podoba się to, że przepisy zwiększają koszt prac oraz zmniejszają wielkość zbiorów. niekoniecznie ma to wpłynąć na ceny sprzedaży. wszelkie braki będą uzupełniane importem z krajów w których nie ma tych regulacji. więc jest ryzyko, że może i zboże będzie tanie w skupie, ale za to nikt nie będzie chciał go kupić, bo ma miliony ton ze wschodu na jego miejsce.
@i-marszi: a co dobrego.. nie rozumiesz że wprowadzajac zielony ład do budownictwa czy jeszcze gorzej rolnictwa
raz bez przygotowania, DWA specjalnie z jednoczesnym otwarciem na rynki gdzie tego nie ma typu Ukraina, Ameryka Pd

= centralny upadek całej branzy wewnątrz UE, nie ma już właścicieli drobnych ziemskich ale wielkie korpo

gdzie jest oligarchia i biurokracja tam zawsze walka z rolnikami drobnymi tak jest od antyku

Jezeli zielony ład to takie super
Może mi ktoś wytłumaczyć, co jest złego w tym całym zielonym ładzie?

Za Wikipedią:


@i-marszi: to tak samo jakby spytać "co jest złego w tym całym recyklingu" i wypisać cała listę plusów o zielonej planecie, czystych lasach, śpiwających ptaszkach i tak dalej sugerując jednocześnie że kazdy kto się nie zgadza jest jakiś głupi (czego tu oczywiście nie robisz świadomie, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)) podczas gdy rzeczywistość
  • 5
@revente: @panzergruz
Ja to już tyle razy słyszałem, że gospodarka upadnie, że Szwecji już nie ma, że zlewaczały zachód od razu się podda ruskim.
500+ miało spowodować koniec gospodarki i że nikt nie będzie chciał pracować, jest zupełnie odwrotnie. Bezrobocie wyjątkowo niskie, wskaźnik zatrudnienia wyjątkowo wysoki.
Przy każdej zmianie najniższej krajowej słyszę, że to już koniec i przedsiębiorcy zbankrutują, nic się z tego nie dzieje.
Jak zamykano cukrownie, to też już