Wpis z mikrobloga

#rock #zimnafala #coldwave #postpunk #polskamuzyka
#cultowe (1264/1000)

Wieże Fabryk - Kosmos z płyty pt. Dym (2010)

Już kiedyś postowałem z tej płyty numer ją zamykający, to teraz otwieracz.

Powtórzę się trochę - jako fan coverowania Killing Joke ( ͡° ͜ʖ ͡°), uważam Nową Aleksandrię Siekiery za dzieło wybitne, więc musiała siąść mi też próba odtworzenia tamtego klimatu po 25 latach przez Łodzian. Mocno doceniłem prosty, wręcz ograniczony przekaz, ale również bardzo fajen jak na XXI wiek analogowe brzmienie i zwięzłość/spójność tego krążka. Wszystko do wszystkiego pasuje, nic nie nudzi, niczego nie ma też za mało, a wszystko upchnięte w pół godzinki :)

EDIT: w ogóle to zdaje się że parę dni temu wydali split z Guantanamo Party Program (też <3), dobry moment żeby się zapoznać, mimo że splitów raczej nie zaliczam do regularnej dyskografii i rzadko do nich wracam.

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #rock #zimnafala #coldwave #postpunk #polskamuzyka
#cultowe (1264/1000)
...
  • Odpowiedz