Wpis z mikrobloga

Logika Lewicy: ludziom walczącym w 1920 roku z rosyjskimi komunistami czy w 1939 roku z niemieckimi nazistami oraz znowu z rosyjskimi komuchami, nie należy się szacunek, bo w przeciwieństwie do tychże okupantów, nie wprowadzali w naszym kraju swobodnej aborcji xD

https://twitter.com/kreciktoja/status/1764886534396739846

#bekazlewactwa #lewackalogika #polska #4konserwy #konfederacja #wojna #historia #polityka
Roger_Casement - Logika Lewicy: ludziom walczącym w 1920 roku z rosyjskimi komunistam...

źródło: GH4i81eW0AA88Ka

Pobierz
  • 43
@KontoZbananem nazywanie zlepka komórek "ci" i dodawanie mu tym samym aury bycia pełnoprawnym człowiekiem to już jest inny stan umysłu. Równie dobrze możesz twierdzić, że usuwając z działki kiełki rosnącego nieopodal dębu ktoś dopuszcza się nielegalnej wycinki drzew xD
Ja kiedyś miałem przyjemność rozmowy z lewicowcem, który mając do wyboru postawę ludzi z AK (brak aborcji, ale tez brak homofobii) a ludzi z PZPR (aborcja i homofobia), wybrał to drugie xD

@Roger_Casement: Trzeba było mu przypomnieć, że aborcję na terenie Polski jako pierwszy zalegalizował Adolf Hitler.
@jendriu: Smart one... ale... jeżeli za "jakiś czas" poznamy chorobę, która jest nieuleczalna i bardzo śmiertelna ale można ją zdiagnozować dopiero w... powiedzmy... 3 roku życia płodu. To czy powinniśmy wtedy przesunąć jeszcze troszkę granicę i pozwolić na aborcję płodu do 45 tygodnia "nieżycia" (bo rozumiem że te "kiełki" nie żyją?).
W sumie można przyjąć, że dopóki płód nie osiągnie dojrzałości płciowej około 12 roku życia, czy może póki nie osiągnie
@artuditu2 you're wrong i do tego nie posiadasz wiedzy z biologii nawet na poziomie szkoły podstawowej. Okres płodowy ciąży trwa od końca okresu zarodkowego do narodzin.

Konsensus społeczny to możliwość wykonania aborcji do 12 tygodnia ciąży. Nie do 13, nie do 20 ani 40 tylko do DWUNASTEGO.

Po około 12 tygodniach ciąży płód zaczyna rozwijać się i uzyskiwać bardziej zdefiniowane cechy, takie jak obecność narządów, zdolność do odczuwania bólu, co może wpłynąć
@jendriu: () yyy....
Nie rozumiem...
co ty mi bąbelku odpisujesz?
Nacisk mojej wypowiedzi jest na "...pozwolić na aborcję płodu do 156 tygodnia...", a użycie takich słów jak płód czy życie/nieżycie ma jedynie uwypuklić fakt, że granice czasowe dla tegoż słowa były i mogą nadal być przesuwane w... różne strony.

Nie zacietrzewiaj się tylko spróbuj sobie w myślach taki eksperyment przeprowadzić. Nie potrzebuję Twojego przekonywania mnie
@artuditu2 jeśli słowo "konsensus" zaciemnia Ci coś w głowie to może faktycznie powinno się zrobić dla Ciebie wyjątek i dokonać jedynej na świecie aborcji dorosłego "płodu" ze względu na ciężkie upośledzenie umysłowe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@jendriu: rili? Z całego komentarza zrozumiałoś jedynie słowo konsensus(?), które dodatkowo było użyte z innymi słowami wokół (tzw. kontekst)?

Zauważ, że teraz ten mój eksperyment myślowy zaczyna mieć coraz większy sens...
może jak ktoś w "jakimśtam" wieku nie jest w stanie w dyskusji oderwać się od wycieczek osobistych i skupić na faktach, co sugeruje niedojrzałość emocjonalną... to może (użyję Twojoch słów) nie ma etycznego prawa do życia? Dodatkowo jest to nadal