Wpis z mikrobloga

@stanley___ w mieszance do zupy ochyda, ale na brukselke jest sposób, żeby smakowała zajebiscie. Wycinasz jakby mini głąb, z pomocą nożyka oddzielasz listek po listku. Na patelni przesmazasz boczek pokrojony w kostkę i brukselke w listkach. Wychodzi zajebista. To nie jest warzywo, którego nie da się ograć :)
@dddpajak Boże jest jednak ktoś w Polsce kto także nienawidzi surowych pomidorów! Nie wiem jak ludzie to jedzą, ja czasem się zmuszę dla zdrowia, ale zabijam smak fetą i vinegretem plus tylko te małe. Za to sok, keczup zupę normalnie zjem.
@crpingui: teraz to I tak mi przeszlo. Za malolata jak babka/matka nie umyla noza czy deski po pomidorze surowym I przygotowala mi za pomoca tego kanapki to juz #!$%@? dla mnie sie to nie nadawalo, a bylem salceson, wiec odmowic jedzenia swiadczylo o skali tego szalenstwa.
@dddpajak chłopie, mi tata na chama ładował na kanapki, a ja po dosłownie powąchaniu miałam odruch wymiotny. Poddał się jak dwa razy zrzygałam się po próbie zjedzenia. Tyle lat i to jest jedyne warzywo którego nie jem. Za to uwielbiam szpinak którego dzieciaki zazwyczaj nienawidzą lol. Mam jeszcze nienawiść do słodyczy z anyżem, białego pieprzu (dla mnie śmierdzi) oraz kolendry, ale tą ostatnią jeszcze zjem.