Wpis z mikrobloga

Rochester jest ciekawym miastem w Anglii. Moja wizyta związana była z murami miejskimi, gdyż Rochester jest kolejnym angielskim miastem włączonym do projektu "Miasta stojące murem".

Zapraszam do znaleziska

Kilka ciekawostek o Rochester:
- Mury obronne powstały za czasów rzymskich w III wieku. W XIII I XIV wieku obwarowania zostały odnowione i rozbudowane. Ich pierwotna długość wynosiła około 1300 metrów, a do dzisiaj przetrwało 670 merów.
- W Rochester przez wiele lat mieszkał znany angielski powieściopisarz Charles Dickens.
- miejscowa katedra powstała między XI i XIII wiekiem w stylu nornańsko-gotyckim. Według informacji, które znalazłem jest drugim najstarszym angielskim kościołem chrześcijańskim (najstarszy jest w Canterbury).
- W Rochester zachowały się ruiny zamku, którego budowę rozpoczęto w 1066 roku.
- Ciekawą atrakcją jest Eastgate House z 1590 roku, który można zobaczyć w centrum miasta.

https://wykop.pl/link/7385545/rochester-wielka-brytania-projekt-miasta-stojace-murem

#antekpodrozuje #anglia #wielkabrytania #podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #turystyka #zainteresowania

-------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz, żebym Cię wołał w przyszłości, to zostaw plusa pod odpowiednim komentarzem poniżej :)
antekwpodrozy - Rochester jest ciekawym miastem w Anglii. Moja wizyta związana była z...

źródło: 000b

Pobierz
  • 9