Wpis z mikrobloga

Prezes UOKiK nałożył kary na Grupę Assay.

1. Wobec Assay Management sp. z o.o. Assay Alternatywna Spółka Inwestycyjna S.K.A z siedzibą w Warszawie Prezes UOKiK w dniu 1 lutego 2024 r. wydał decyzję, na mocy której nałożył karę pieniężną w wysokości 60 731,00 zł.

2. Wobec Assay Management sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Prezes UOKiK w dniu 14 lutego 2024 r. wydał decyzję, na mocy której nałożył karę pieniężną w wysokości łącznie 652 837,00 zł


Od początku mieliśmy rację na tagu - działalność Assay Group była prowadzona w sposób wymagający reakcji nadzorców rynku i nałożenia kar.
A oto wpisy na mirko, w których jako pierwsi i jedyni poruszaliśmy wątek UOKiK i Assay:

Styczeń 2022r. - zarys problemu:
https://wykop.pl/wpis/63306585/pierwszy-problem-z-assay-weksle-inwestycyjne-slysz

Lipiec 2022r. - UOKiK rozpoczyna postępowanie wyjaśniające 10 marca 2022r.:
https://wykop.pl/wpis/66522945/uokik-kontra-assay-pierwsze-starcie-dzis-jest-spec

Kwiecień 2023r. - UOKiK stawia zarzuty Assay:
https://wykop.pl/wpis/71151129/n-i-e-m-o-z-l-i-w-e-troche-to-trwalo-ale-jednak-pr

Trochę to trwało, ale mamy to - Assay został ukarany!
Hej, @elperson, daj jakiś komentarz, żeby się trochę uśmiechnąć.

Teraz czekamy kolejne kroki prokuratury. Opinia biegłego ma się podobno pojawić do końca pierwszego półrocza.

#assay #assaygroup #finanse #inwestycje #knf #uokik #afera #prokuratura
virgola - Prezes UOKiK nałożył kary na Grupę Assay.

1. Wobec Assay Management sp. z ...

źródło: screen kary

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozumiem ale to Pan publikuje informacje a nie ja. Napisal Pan, że informacje uzyskał Pan od spółki więc pozwolę sobie zapytać assay czy takie dane Panu udostępnił skoro nie były one publiczne w dniu publikacji. Mam jeszcze jedno pytanie jaki jest cel Pana publikacji skoro nie jest Pan zaangażowany finansowo?
  • Odpowiedz
  • 1
@_SN2024: A Pan po co się mnie pyta o te wszystkie rzeczy?
To chyba dobrze, że ludzie się dowiedzieli, że Assay dostał kary za swoją działalność, prawda?
  • Odpowiedz
  • 1
Napisal Pan, że informacje uzyskał Pan od spółki więc pozwolę sobie zapytać assay czy takie dane Panu udostępnił skoro nie były one publiczne w dniu publikacji.


@_SN2024:
Oczywiście tak nie napisałem, Pan sobie to domówił.
Otrzymałem niepotwierdzoną informację z szerokorozumianych kręgów assayowych, którą po prostu potwierdziłem.
  • Odpowiedz
Mnie interesuje czy ma Pan coś z tym wspólnego bo kara jest nałożona na obie spółki i finalnie odbija sie na wierzycielach. Można zaobserwować, że Pana posty od początku życzymy spółce upadku, kar i licznych postępowań więc tak jakby życzył Pan mnie osobiście, gdzie to ja wpłaciłem pieniądze w przeciwieństwie do Pana… dlatego pytam jaki jest Pana cel i czym jest umotywowawny? W postach pisze Pan głównie o jednej firmie z rynku
  • Odpowiedz
@virgola: nie odpowiedział Pan dalej na zadane konkretnie pytanie co Pana motywuje do tak zaangażowanego działania wobec tej spółki. Odnośnie UOKiU mam swoje zdanie patrząc na ich ostanie poczynania. Reasumując UOKiK, dostal Pan informację od kogoś z otoczenia assaya i potwierdził Pan to przez dalej nieokreślone osoby przed publikacją w mediach i sama strona urzędu, to dosyć ciekawe ale zobaczymy co na to spółka. Trochę to przypomina dzialanosc detektywistyczna… tyle
  • Odpowiedz
  • 1
@_SN2024: To wręcz niepojęte. UOKiK pisze wprost o intencjonalnym wprowadzaniu klientów w błąd, o omijaniu ustawy, o złym adresowaniu oferty itd. Prokuratura sprawdza, czy to nie była piramida finansowa i czy Assay nie działał przypadkiem bez zezwolenia, a Pan ma pretensje o prawdziwe rzeczy napisane na wykopie.

A Pana pytania są po prostu absurdalne. Poza tym Pan nie odpowiada na moje pytania, więc nie czuję obowiązku odpowiadać na Pańskie.
  • Odpowiedz
@virgola: odpisałem Panu, że jestem osobą zaangażowaną finansowo w przeciwieństwie do Pana. Jeżeli byłby Pan inwestorem z jakiegoś powodu pokrzywdzonym to zrozumiałbym tak dociekliwe śledzenie sparawy. Szukam osoby, która rozpętała ten proces i patrząc na nastawienie, bardzo obszerne posty i narrację, którą Pan od 2 lat prowadzi zaczynam się zastanawiać i nie tylko ja komu ma tym zależy? Nie ma Pan środków zainwestowanych to jaki jest Pana interes? Można sobie
  • Odpowiedz
  • 1
@_SN2024: Zdradzę Panu ten niesamowity sekret: w interesie społeczeństwa jest, żeby takie działalności ta Assaya (oraz Aforti, HRE, Palikota itd.) się nie pojawiały i jak najszybciej kończyły swój żywot. Niech Pan pomyśli o tych wszystkich osobach, którym udało się uniknąć tej "okazji inwestycyjnej".

Ale powiem Panu kto rozpętał ten proces. To ci, którzy w czerwcu 2019 założyli Assay ASI. Wg UOKiK od samego początku mieli właśnie taki plan.
  • Odpowiedz
@virgola: ale jaki plan może mnie Pan wtajemniczy? UOKiK mówi dosyć lakonicznie o marketingu o wprowadzaniu w blad i patrząc na karty które zostały ostanio wymierzone to ta wydaje się być dosyć niska. Pana zdaniem Panowie z assay ukradli te pieniądze? Jeżeli tak to po co robią coś w tej spółce? Tak na logikę mogłoby wyjechać i mieć to gdzieś… mówi Pan że założyciele rozpętali proces czyli sami się zgłosili
  • Odpowiedz
  • 1
@_SN2024: Ja nie wiem, jaki plan. Ja tylko powtarzam to, co napisał UOKiK, czyli, że to naruszenie było umyślne.

Ja nie wiem, czy ukradli. Czekam na ustalenia prokuratury w tej sprawie.
Widzę, że dużo Pan nie wie, ale pretensje Pan ma do wszystkich, tylko nie do Assay.

W dokumentach UOKiK jest poruszony wątek tego, dlaczego KNF nie działał. Naprawdę polecam
  • Odpowiedz
A które z kar nałożone przez UOKiK w uzasadnieniu nie były umyśle w ostatnim czasie? Powiem Panu tak, moje pieniądze nie Pańska sprawa, nikt mnie nie zmuszał ale Pan mnie zmusza żeby znacznie głębiej poszukać genezy Pana postów. Nie wypieram faktów i proszę wierzyć że sprawa znacznie bardziej dotyczmy mnie niż Pana ale to Pan nie odpowiada na pytania…jaki jest Pana cel? Kto Panu za to płaci albo co assay Panu zrobił?
  • Odpowiedz
  • 1
@_SN2024:
Już pisałem, jaki jest cel. Nie będę się powtarzał.
Nikt mi nie płaci. xD I nie chcę też przejmować aktywów za pół darmo.
Tak, wątek ASI jest bardzo ciekawy.
  • Odpowiedz
Nic nie pisałam o przejściu aktywów ale to dobrze że Pan zaprzecza. Ciekawy jest Pana wątek w tej sprawie jak się czegoś ciekawgo dowiem na pewno dam znać pozostałym zainteresowanym. Reasumując i kończąc wątek ma Pan magiczne dojścia do spółki, do urzędów i przypadkiem dowiaduje się Pan wszystkiego kompletnie bezinteresownie. Pozdrawiam i dziękuję za bardzo wyczerpujące i merytoryczne wypowiedzi dały mi dużo do myślenia
  • Odpowiedz
  • 1
@_SN2024: To miłe, że członek zarządu Assay w końcu trafił na wykop i się czegoś dowiedział.
Odwołał się Pan od tej kary indywidualnej czy ustalenia UOKiK były gdzieś nietrafione?
  • Odpowiedz
A to dobre jest. Zaczyna mnie Pan rozbawiać ale pewnie na wykopie też ma Pan swoje wtyki xD w ministerstwie sprawiedliwości też coś Pan wie?
  • Odpowiedz
@_SN2024: "Pan za to jak widać wie więcej i lepiej dlatego rozumiem, że poczuł się Pan w roli nauczyciela szkoda że kosztem innych bo nie zapytał Pan nas o zdanie." A czy assay pytał was o zdanie. gdy przewalał zainwestowane przez was pieniądze? Czy "Wy" jako inwestorzy wogóle zadaliście sobie trud zrobienia researchu na temat danej firmy? Czy "Wy" w jaki kolwiek sposób zorientowaliście się, że wsiedliście na niewłaściwy statek?
  • Odpowiedz
Wow, czytam to co napisał @_SN2024 i jestem w szoku, coraz mniej dziwi mnie te 95% za układem. Ja też zainwestowałem (tfu, tzn wtopiłem kase w assay) i gdybym trafił na te wpisy @virgola wcześniej to bym tego uniknął.

Czemu oszukiwali?
- bo twierdzili, że inwestują moje pieniądze w start-upy - a tak naprawdę inwestowali jakiś marny procent. Większość kasy przejadali sami lub na odsetki wcześniejszych pożyczek.
- bo twierdzili że KNF wie co robią i to nadzoruje - to wynika z tego, że wiedziały od początku ale nic nie mówiły, że coś nie tak tylko wyczekały parę lat i wtedy od razu prokuratura i uokik? - nie sądzę
- bo twierdzili, że weksel to super-pewne zabezpieczenie. To czemu teraz te weksle nic
  • Odpowiedz