Wpis z mikrobloga

Kocham swoich nowobogackich sąsiadów zatraconych w duchu konsumpcjonizmu. Byłem wczoraj o 23:00 wynieść śmieci, bo mi różowa od 3 dni truła dupe. Ide do naszego deweloperskiego pomieszczenia ze śmietnikami, a tam wisi torba laptopowa i coś z niej wystaje. Patrzę, a tam odkurzacz od Xiaomi z pełnym osprzętowaniem i kablami. Moja natura naprawiania starej elektroniki nie pozwoliła mi przejść obojętnie obok takiego znaleziska, więc wróciłem do mieszkania po torbę z biedronki, żeby przypadkiem żaden sąsiad nie wyczaił, że wynoszę śmieci ze śmietników.

Wracam podekscytowany, mówię dziewczynie że znalazłem odkurzacz a ona mnie wyśmiała. Idę po ten odkurzacz uśmiechnięty od ucha do ucha, pakuje do wora i wracam do mieszkania. Podłączam do kontaktu, a on jak gdyby nigdy nic wita sie ze mną i zaczyna odkurzać moją przestronną 30-metrową kawalerkę. Po fakcie okazało się, że na domiar tego jest jeszcze funkcja mopowania podłogi. Siedziałem podekscytowany z kotem i obserwowałem jak jeździ i omija wszystkie przeszkody. Dziewczyna ma mnie za dziwaka, a ja mam nową zabawkę. Za darmo. Wygrałem na loterii. Kocham Was mieszczuchy (ʘʘ)

#osiedlowykonfident #chwalesie
penisosobyniewidomej - Kocham swoich nowobogackich sąsiadów zatraconych w duchu konsu...

źródło: Screenshot 2024-03-04 083022

Pobierz
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale okazało się że wystarczyło podpiąć nakładkę z mopem do niego i działał bez problemu. Ktoś w opcjach włączył mopowanie i się dziwił że nie odkurza.


@RuchaczSpychacz: a to nie jest tak że mopowanie działa po nałożeniu nakładki, a bez niej po prostu z automatu odkurza?
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: podobna historie mialem:
Rodzicom mojej rozowej, cos zaczal swirowac i serwis powiedzial im 800cbl i 2 miesiące czekania, moze naprawia. Kupili nowego robota, a ja zapytalem czy moge staryzabrac (zacierajac lapki ze rozbiore na czesci pierwsze)

No i fajno, pierw dla spokoju ducha probowalem cos z nim zrobic by znow dzialal. Reset do ustawien fabrycznych, odpiecie akumulatorow, oczywcilem z farfocli kola itd takie serwisowe pierdy. Do dzisiaj nicpon odkurza
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz: tak to właśnie taki jak piszesz. Mam taki. Na 50mkw jest okej, jak chcę posprzątać jeden pokój to go tam niosę i zamykam drzwi. Ale specjalnie kupiłam taki niedorozwinięty bo przynajmniej się czuje trochę lepiej ze nie ma kamery i właśnie nie zbiera aż tyle danych o mapowaniu mieszkania.
  • Odpowiedz
@enron czaję, też nie chciałoby mi się bawić w 100 pytań do żeby pozbyć się grata (choć jak się w tym konkretnym przypadku okazało wcale niekoniecznie), dlatego elektrośmieci zawożę do PSZOKu
  • Odpowiedz
@enron czaję, też nie chciałoby mi się bawić w 100 pytań do żeby pozbyć się grata (choć jak się w tym konkretnym przypadku okazało wcale niekoniecznie), dlatego elektrośmieci zawożę do PSZOKu


@Camel665: ja do PSZOKu zawożę wyłącznie zupełny elektrozłom - który już nikomu się nie przyda.
Nie cierpię tego, że zasady tych przybytków są tak poronione.

Przecież absolutna podstawa 3R - to
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: Ile ja rzeczy ze śmietnika wyniosłem to też głowa mała, ludzie wyrzucają dobre rzeczy.


@ElCidX: mój najstarszy syn się lubi czasem zakręcić wokół sprzętów zostawianych przy śmietnikach - teraz w piwnicy ma chyba z 5 dużych sprawnych telewizorów, monitorów też niewiele mniej. Parę ciekawostek też znalazł. W końcu mu zabroniłem przynosić czegoś, czego nie potrzebuje i nie jest naprawdę ciekawe.
  • Odpowiedz
Ale specjalnie kupiłam taki niedorozwinięty bo przynajmniej się czuje trochę lepiej ze nie ma kamery i właśnie nie zbiera aż tyle danych o mapowaniu mieszkania.


@IlawaNidzica: xD to kup taki bez kamery z Lidarem, zreszta nikogo nie obchodzi mapa twojego mieszkania kiedy w tym samym czasie KAZDY moze sprawdzic dane ksiag wieczystych z twoimi personalnymi danymi i PESELEM xD
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: Miałem tak samo z rowerem, typ wywalił dobry rower bo zardzewiał mu łańcuch 2 sezony trzymał go na zewnątrz pod blokiem, żeby w grudniu stwierdzić że wrzuci go do zmieszanych. Napompowałem opony wymieniłem łańcuch i rower śmiga rocznik 2021. Wystawki jak w niemczech się u nas zaczynają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: Moja rodzina (wujek,ciocia) w latach 90 miała ogromne problemy finansowe. Przeprowadzili się w latach 80 do pewnego miasteczka bo tam powstawał zakład, który na początku lat 90 padł. Wujek z depresji popadł w alkoholizm, ciocia urodziła chorego syna, utrzymywali się z renty, ogólnie im się nie przelewało.
Bieda była taka że dziadek (który miał b. wysoką emeryturę) im dopłacał żeby zyli, a oni parali się jakimiś dorywczymi pracami i
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: no i prawidłowo. Ja ostatnio zmieniałem telewizor. Stara, wysłużona, ale w dobrym stanie plazma Panasonic Viera znalazła następcę. W końcu. I tylko dlatego, że znudziło mi się podłączanie lapka po kablu, żeby oglądać hbosy, prime'y i inne tego typu. Trafiłem nowego smarta okazyjnie. Plazma została zawinięta w folię, w woreczku dołożyłem kable i instrukcję. Nalepiłem kartkę z informacją, że tv sprawne, dobrze służyło i szuka nowego domu. Postawiłem koło
  • Odpowiedz
@penisosobyniewidomej: Moja mama ma chyba taki sam model. Z mopowaniem sporo zachodu, a poza starciem kurzu z podłogi wiele nie daje. (W sensie nie ma szans, że po tym jak przejedzie po podłodze uznasz, że jest umyta, a powtarzanie procesu jest daremne.) Sam odkurzacz jest spoko, ale raz na tydzień - dwa i tak trzeba normalnym odkurzaczem się przejechać bo robot nie wszędzie wjedzie. Jak masz kota to super sprawa.
  • Odpowiedz