Wpis z mikrobloga

Szukam gry (PC/PS), która wgniecie mnie w fotel i porwie w swój świat. Chodzi mi o coś z bardzo ciekawie wykreowanym uniwersum / nieziemskim klimatem / hipnotyzującymi postaciami. Gameplay i i grafika też są istotnym aspektem, ale bez fabuły czy klimatu nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Gry, które w ostatnim czasie mnie zachwyciły:
- Disco Elysium: dla mnie absolutny majstersztyk. Uwielbiam tego typu gry, przy czym gdyby nie pełny dubbing (który dodaje mi ogrom klimatu w grach), zapewne nie grałoby mi się tak dobrze.
- Cyberpunk 2077: bawiłem się wybornie, postaci i klimat bardzo mi się spodobały, ale najlepszym elementem dla mnie tutaj był gameplay. Na pewno gra miała jeszcze duże pole do bycia lepszą w kwestii historii.
- Detroit: Become Human: również byłem zachwycony, mnogość wyborów i jego konsekwencje (czego np. nie widziałem w Cyberpunku) mnie ujęły.
- Mass Effecty: uwielbiam (oprócz Andromedy, która nie była zła, ale mnie wynudziła)
- Death Stranding: niesamowity klimat, świetny gameplay, ale również można było tutaj zrobić coś o wiele lepszego
- Hollow Knight: świetny klimat i gameplay, ale nie takiej gry w tej chwili szukam (brak fabuły czy rozwiniętych postaci)
- Bioshocki: rozpływałem się nad klimatem, prostą, ale wciągająca fabułą oraz postaciami w Infinite. Gameplayowo przestarzały, ale dało się przeżyć.
- Pray: j.w. Brakowało mi trochę Bioshocków, ale nadal grało się wyśmienicie.
- FF7 Remake: Fajna, trochę patateyczna historia, ale było coś w tej grze (postaci?), co mocno mnie przyciągnęło.
- RDR2: Choć nie jestem fanem aż tak szczegółowego świata, to historia i postaci mnie porwały, im dalej, tym gra była coraz bardziej niesamowita.
- TLOU: świetna historia, ale gameplay mnie wynudził.
Uwielbiałem też Gothicki, Wiedźmina, Fallouta New Vegas (1 i 2 był fajne, ale nie porwały mnie niewiadomo jak), Original War, Stalker.
Gry pokroju Ghost of Tsushima, God of War, Horizon - były fajne i przyjemne, ale nie miały "tego czegoś".
Nie podobały mi się: Nier, Dark Souls, TES (zwłaszcza Morrowind), Persona 5, Kotor (akurat przez to, że zestarzał się dla mnie za bardzo).
Na liście do ogrania wkrótce mam: Mafie, FF7 Rebirth, Divinity Original Sin, Baldurs Gate 3, Planescape Torment.
Na próbę: Sovereign Syndicate, Far Cry 3, Elden Ring.
Jeśli macie coś (trudno mi określić gatunek, ale zdecydowanie chodzi mi o grę fabularną, nie MMO), co mogłoby mi podejść - to z chęcią sprawdziłbym Wasze propozycje.

#pytanie #gry #gry #pcmasterrace #ps5 #ps4
  • 30
Shadow of war


@fishery: Miałem w PS Plusie, zagrałem chwilę, ale nie porwało.

Nie grałeś w BG3. Zagraj w BG3.


@frutson: Jest na liście, na pewno ogram :) Zawsze staram się grać w gry około ~6-12 msc po wydaniu (żeby był czas na spatchowanie, najlepiej, żeby premiera DLC była blisko). Jak z BG3 w tym przypadku?
@chinskie_bajki: zdecydowanie Baldurs Gate 3 jeśli chodzi o sam fun z prowadzenia rozgrywki, z jej różnorodności, miliona ścieżek, zabawnych pomyłek które prowadzą do zaskakujących sytuacji

no i elden ring jeśli chodzi o świetny świat, piękny game design

ps. czemu nie podobał się Nier, moim zdaniem jedna z najoryginalniejszych gier w jakie grałem
@chinskie_bajki: Jak podobało się The Last of Us to bardzo polecam Uncharted 4, bardzo dobrze zagrane i charyzamtyczne postacie, rozgrywka i fabuła. Nie ważne jeśli nie grałeś w poprzednie.


@sm_m: Różowa grała, więc oglądałem sobie, dlatego całą historię już znam :D

@chinskie_bajki: zdecydowanie Baldurs Gate 3 jeśli chodzi o sam fun z prowadzenia rozgrywki, z jej różnorodności, miliona ścieżek, zabawnych pomyłek które prowadzą do zaskakujących sytuacji


no i elden
@chinskie_bajki: Seria Final Fantasy. Zacznij od tej która jest do zaakceptowania pod względem graficznym dla Ciebie


@Saddam_Husajn: Myślałem nad XVI (oprócz 7 Remake). Grałeś?

@chinskie_bajki: seria Deus Ex zaczynając od drugiej części jeśli nie lubisz gier retro lub od pierwszej która jest uznawana za ultra klasyka.


@scriptkitty: Kiedyś grałem i pamiętam, że mnie wciągnęło, ale tylko w jedną część. Zerknę jeszcze raz, dzięki.
Elden Ringa trochę się "boję", jako że Dark Souls mi nie siadł.


@chinskie_bajki: Elden Ring ze wszystkich Soulsów jest najbardziej przystępny a dzięki otwartości świata jego trudność zależy tylko od ciebie. Nie znajdziesz tam fabuły i narracji w stylu cRPG ale jeśli chcesz eksplorować niesamowicie wyglądający świat z wieloma poziomami ciągnącymi się prawie bez końca to szczerze polecam. Nie pamiętam gry fantasy, która miałaby równie ładne lokacje i poczucie odkrywania ich
@chinskie_bajki Obcy:Izolacja, zagrałem dopiero niedawno jak weszło do ps+ extra i bede wspominał ją bardzo długo i bardzo dobrze. Zajebista gra naprawdę, grafika trochę na początku może odstraszyć ale 10 minut i po sprawie