Wpis z mikrobloga

co #!$%@?? xD

" big tech companies like Google are no longer allowed to have easy buttons that allow you to jump between Search and Maps, because they can’t prefer their own products."

to znaczy teraz, że każde rozwiązanie Apple w ich ecosystemie musi stać się multiplatformowe
Czyli nie mogą używać domyślnie iClouda, użtykownik musi wybrać sobie serwis jaki chce np. Dropboxa albo Google Drive xD

to oznacza, że Microsoft musi teraz wypuścić DX12 pod każdy system *nixowy, bo nie może faworyzować swoich produktów
i tak z wieloma innymi rozwiązaniami

a co z apkami open source? Jak okaże się popularna, to też musi być multiplatformowa, bo nie może być monopol na jeden system.
Czyli komplilacja kodu dla Apple'a to około$100 za jeden run xD

iks #!$%@? de

pozdro UE, gówno komunistyczny kołchoz

#internet #dma #google #googlemaps #uniaeuropejska #bekazlewactwa #bekazpodludzi
  • 47
Przeciez mozesz zainstalowac dowolna chmure na iPhone - Drobpox, Google Drive, Box itp. Wszystko bedzie zintegrowane z aplikacja "Pliki" tak jak iCloud.


@Strus: nie, nadal domyślna aplikacja (której nie można usunąć) do zdjęć będzie mi spamować o włączeniu iCloud, nadal iPhone nie będzie mógł zrobić kopii bezpieczeństwa telefonu na inny dysk i nadal iPhone będzie ubijał aplikację innego dysku która chce w tle transferować dane.
To jest jawne robienie monopolu bo
@larvaexotech: regulujmy rynek przed monopolem, ale nie takimi gówno zapisami.

Dla przykładu - Google #!$%@? usługi w kosmos (płatne) jak te usługi nie są numer 1.(e.g Google+)
Microsoft daje np. okres przejściowy 3 lata na migrację.

Co za problem wprowadzić regulacje - Tworzysz usługę, chcesz ją #!$%@?ć to musisz dać możliwość migracji z tej usługi przez 3 lata od momentu zakończenia świadczenia tej usługi?

Np. Adobe ma takie gówno co nazywa
@Ogau: co ma UE do Bloku wschodniego? xD

Te kraje nie były w NATO nigdy - dlatego Rosja mogła robić z nimi co chciała.

Serbia ma indywidualny plan partnerski z NATO od 2015 roku.
Mołdawia niby jest partnerem od 1994, ale dopiero w 2017 roku otworzono tam biuro komunikacyjne sojuszu, a tylko dlatego że od 2014 roku mołdawscy żołnierze uczestniczą w misjach pokojowych NATO.

UE od 10 lat nie różni się
@niochland: nigdy nie miałem problemów z organizacją, więc nie przeszkadzało mi to.

A po 2000 roku dużo sprzętu używało micro-USB - więc raczej miałem zapas kabli.

Dla mnie kabel z portem lighting jest super - a jakbym chciał USB-C to mogę założyć mu końcówkę(przejściówkę) ¯\(ツ)/¯
Regulacja w tym zakresie nie ma dla mnie najmniejszego sensu.
@Ogau: Unia Wymiany Handlowej(Gospodarcza)

Niech każdy kraj reguluje sam siebie

Jedyne wspólne regulacje to dotyczące żywności, oznakowania towarów, transport, itd.
Oczywiście regulacje mogą być podwójne - rynek lokalny i eksport.
jak jakiś kraj nie chce wędzonych produktów dymem, bo coś tam - zapraszamy do nas, u nas to standard.
@serniczek_z_rodzynkami: pelna zgoda, ze takimi regulacjami powinni zajmowac sie specjalisci.

Bo zobacz, z 1 strony mamy "polityka cookies" na kazdej stronie, to stalo sie tak durnie powszechne ze kompletnie nie spelnia swojej funkcji 95% ludzi klika to na automacie. I dla mnie to jest ustawa z dupy.

Z drugiej strony, spojrz na swojego maila. Dostajesz jakies reklamowe gowna? Zwroc uwage, ze przy KAZDYM mailu masz link do wypisania sie z subskrypcji.
nadal iPhone będzie ubijał aplikację innego dysku która chce w tle transferować dane.


@Kupamilosci: Jak apka korzysta z FileProvider API (co powinna robić) i jest zintegrowana z Files, to transfer w tle nie jest ubijany bo wykonuje go system, a nie aplikacja bezpośrednio. Praktycznie wszystkie popularne aplikacje dysków mają zaimplementowane to API.