Wpis z mikrobloga

Podejrzewam u siebie SIBO i planuje iść do gastrologa, jednak myślę czy zrobić test wodoro-metanowy przed wizytą u gastrologa czy jednak poczekać do wizyty aż sam mi to zaleci?
Bez szczegółowego rozpisywania się to temat ciągnię się ponad 2 lata, mam za sobą gastroskopie, kolanoskopie i usg. Nie wyszło nic, poza trochę specyficzną budową jelita. Leków już testowałem większość i realnie pomagał tylko metronidazol. Była próba z xifaxanem ale był brany tylko tydzień bez niczego i na własną rękę i nie przyniósł żadnego efektu. Teraz zostało mi sprawdzić tylko SIBO, ale chciałbym zaoszczędzić na zbędnej wizycie gdzie pewnie pewnie dowiem się, że powinienem zbadać SIBO, które z tego co wiem to nie może być refundowane na NFZ?
#sibo #ibs #zdrowie #medycyna #gastrolog #lekarz
  • 7
  • Odpowiedz
@kerri: Idź sobie od razu zbadać SIBO żeby nie iść z pustymi rękami moim zdaniem. Chociaż prawda jest taka że jak przyjdziesz z potwierdzeniem to dostaniesz opcję:
- no panie trzeba z tym żyć, polecam diete
- spróbujemy xifaxanem

no i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Krs90: Xifaxan brałem ale przez tydzień a z tego co czytałem to dużo osób go bierze dłużej niż tydzień, razem z neomecyną?
Co do tego testu wodoro-metanowego to iść gdziekolwiek? albo coś powinienem wiedzieć przed badaniem?
  • Odpowiedz
@kerri: Ja to specjalnie do Warszawy jechałem, bo robiłem go kilka lat temu jak nie był praktycznie nigdzie dostępny, nie za bardzo wiem jak jest teraz. Jest Fundacja Jak Motyl, oni tam mają wszystko opisane to sobie zerknij co i jak.
  • Odpowiedz
  • 0
@MichalBialkovWyludzaNumeryTel: Właśnie czytam, że są 2 opcje i szczerze to wolałbym chyba zrobić na miejscu niż w domu bo obawiam się właśnie, że coś zrobię źle, test wyjdzie źle i człowiek zacznie szukać przyczyny błędnie gdzieś indziej.
Co polecasz?
Ceny widzę po 320-350 zł, ale nie wiem której wersji się tyczą. Słyszałem też negatywne opinie o alabie jeśli chodzi o test wodoro metanowy.
  • Odpowiedz
@kerri: Ja robiłem w alabie test domowy bez sprawdzania opinii(wychodziło najtaniej) i mimo przygotowania sie do testu i postępowaniu według instrukcji wyszły błędne wyniki. Dopiero po potwierdzeniu przez gastrologa, że wynik do niczego się nie nadaję natknąłem się na informacje w internecie, aby unikać alabu. Na szczęście udało się otrzymać od nich zwrot środków.
  • Odpowiedz