Wpis z mikrobloga

Czemu tak mało osób bawi się w krótkofalarstwo?

Jedno pytanie? Posiadacie swój własny znak wywoławczy?
To tylko grosze i prosty egzamin!

#krotkofalarstwo

Posiadacie swój własny znak wywoławczy?

  • Taak 42.6% (23)
  • Nie :c 57.4% (31)

Oddanych głosów: 54

  • 22
  • 0
po co egzamin? Bez nie można nadawać?


@bardzomalyczlowiek: heh, no można, ale złapiemy Cię, moja ekipa ma nawet bus z całym sprzętem do wykrywania piratów, jedynie co możesz bez licencji, to nadawać na PMR, czy CB.

Wielu już złapaliśmy i postawiliśmy przed sądem, a wystarczyło tylko zdać mega prosty egzamin.

Tylko z tym PMR to też jest zabawa, nie możesz nadawać powyżej 20mW. Ale 10^-3W to też dużo!
  • 0
o masz, nawet nie wiedziałem że trzeba xD


@bardzomalyczlowiek: Jak nadajesz na CB czy proste PMRki to baw się dobrze, nie potrzebujesz licencji, ale jak nadajesz jak na 2m czy 70cm to już wymagana licencja. Na 2m nadaje nawet ISS możesz pogadać dziennie z nimi jak przelatuje stacja nad tobą. :D

Tylko to 2m, czyli potrzebujesz prostą licencję, nawet starczy Ci licencja E, ja mam A, czyli nawet mogę budować anteny
  • 0
nie no, nie nadaje nic, tak po prostu się zdziwiłem ;) mój stary kiedyś się w to bawił jak nie było jeszcze komórek i mieliśmy w domu stacje z anteną 3m na dachu xD


@bardzomalyczlowiek: Ciekawe, co nadawał na 3m? miał dipol czy yagi?
  • 0
a nie 500 aby?


@fonderal: Co? 500W No możesz, ale po zdaniu prostego egzaminu. Ale to już licencja A, wtedy możesz nadawać na ile chcesz.

Ja mam A, ale wole budować anteny :3

Zbudowałem prosty dipol i yagi :D Gdzie są mega fajne :D Bez problem mogę rozmawiać z stacją ISS :D
Fajni chłopcy tam są :D Tylko oni gadają z tysiącami ludzi na dzień xD Więc nie jestem wyjątkowy xD
@aptitude: egzamin prosty ale cała otoczka upierdliwa. Miejsc mało, terminów mało i jeszcze trzeba się tułać po Polsce bo akurat gdzieśtam jest egzamin.
Kiedyś zrobię.
  • 0
egzamin prosty ale cała otoczka upierdliwa. Miejsc mało, terminów mało i jeszcze trzeba się tułać po Polsce bo akurat gdzieśtam jest egzamin.

Kiedyś zrobię.


@ZaQ_1: Masz szczęście, teraz nie wymagają znajomości morsa. Ale za to umiem przeliterować swoje imie.

W ogóle, sebastian, to mega przydatne imię dla morsa.