Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jezu jak można wierzyć w takie rzeczy jak #antynatalizm? Młodzi mają teraz easy life, bo są inne czasy, lepsze warunki, inna świadomość. Starzy od najmłodszych lat im wszystko fundują. Moi rówieśnicy 30+ jak gadają o swoich dzieciach to się łapie za głowę - jakieś języki obce od najmłodszych lat, sporty, nauki programowania, narty w Szwajcarii, jakieś lekcje pianina, no kosmos. Przecież te dzieciaki jak dorosną to osiąną wielkie rzeczy. Młodzi teraz studiują sobie za granicą, zarabiają hajs na głupich filmikach jak się ubierać albo kto wskoczy do basenu. Jak to jest według antynatalistów cierpienie to pozdro xD. Zresztą cały tag #przegryw codziennie pisze o tym, że obecne pokolenie to jakiś inny gatunek człowieka - ładni, wysocy, pewni siebie, szczęśliwi, wszędzie ich pełno, idą jak po swoje.

#przemyslenia #dzieci #childfree #takaprawda #blackpill



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jezu jak można wierzyć w takie rzeczy jak #an...

źródło: f38d9a948951ddb535c6f36e6fd77de7

Pobierz
  • 15
łodzi teraz studiują sobie za granicą, zarabiają hajs na głupich filmikach jak się ubierać albo kto wskoczy do basenu. Jak to jest według antynatalistów cierpienie to pozdro xD.


@mirko_anonim: nie wszyscy
zresztą jak wszyscy są super to nikt nie jest #iniemamocni
a 4fun polecam obczaić statystyki ilu ludzi jedzie na antydepresantach skoro jest tak zajebiście
via mirko.proBOT
  • 9
Anonim (nie OP): Mam już swoje lata, ale miałem prawie wszystkie te rzeczy, o których wspominasz, jako dziecko i nie uważam, żeby mi to ułatwiało bycie szczęśliwym. Powiedziałbym, że jest nawet trudniej, bo trudniej będąc przebodźcowanym zauważyć co jest naprawdę ważne.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował:
@mirko_anonim: Antynatalizm w filozoficznym aspekcie zakłada że niemoralnym jest tworzenie nowego życia, bo jest niemal pewne że dozna cierpienia. Dodatkowo nowotworzona istota nie wyraża na to zgody, decyzji o tym by się urodzić nie podejmujemy sami a podejmują ją nasi rodzice, co sprawia że wolność wyboru jest pogwałcona.

Do tego dochodzą problemy współczesnego świata których percepcja jest następstwem naszego postępu technologicznego, cywilizacyjnego i kulturowego. Ludzie nie widzą już dzieci jak parobków
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Te dzieci nie osiągną wielkich rzeczy, bo do tego trzeba potrafić robić jedną rzecz dobrze, a oni będą robili wszystko po trochu. Będzie im brakowało wytrwałości i dyscypliny. 95% z nich będzie miało słomiany zapał i jak tylko napotkają na swojej drodze większe trudności to się poddadzą i pójdą w innym kierunku.

via mirko.proBOT
  • 4
Anonim (nie OP): Każdy dzieciak jeździ na narty do Szwajcarii? Każdy dzieciak jest zdrowy i pełnosprawny? Każdy dzieciak osiągnie wielkie rzeczy? Gdyby każdy osiągnął wielkie rzeczy to nie byłoby kierowców ciężarówek, robotników, kasjerek, nauczycieli itd. Dużo ludzi sukcesu patrzy w sposób hierarchiczny na takie osoby nawet jeśli tego nie mówią to podświadomie czuć lekką wyższość w stosunku do takich ludzi. Po co tworzyć niewolników którzy będą pracować a ktoś inny będzie
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jakie easy life? Musiałem wyjechać do dużego miasta, bo w rodzinnym nie było dla mnie przyszłości. Z mojej pensji mogę pozwolić sobie na regularne kupowanie iPhone’a za gotówkę (niestety konsumpcjonizm szczęścia nie daje), ale za mieszkanie, w którym dałoby się założyć rodzinę, muszę dać bańkę. Oczywiście mogę wziąć kredyt i narobić sobie dzieciaków (gdybym tylko miał z kim), ale co wtedy, jak wypadnę z dobrze płatnego zawodu? Wypalenie