Wpis z mikrobloga

#playstation #playstation2 #gry #retrogaming
Mirki, chcę sobie w 2024 pograć na ps2.
Obecnie pykam sobie na duckstation w gierki z psx, ale zbliża się czas pójścia dalej. Strzeliłbym sobie emulator ps2, ale akurat cześć gier na których mi zależy (Silent Hill, MGS) obsługują czułe przyciski. Pamiętam, że zwłaszcza w MGS było to istotne. Stąd też przydałaby się konsola.

I teraz zaczynają się schody. Im więcej o tym czytam to boli mnie głowa.
1. Jak podłączyć to ustrojstwo, żeby znośnie wyglądało? Jakieś upscalery?
2. Jak uruchamiać kopie gry? USB z tego co wiem odpada. Patent z ethernetem działa ok? Trzeba wtedy ten freemcboot z karty pamięci?
3. Którą wersje konsoli najlepiej brać?
4. Wskazówki jak łatwo poznać podróbki dualshocków? Jak mówiłem zależy mi na tym żeby X O [] /\ były czułe więc szkoda, żebym się na ostatnim odcinku naciął.

Chciałbym ciągiem przejść co ważniejsze gry i potem się tego pozbyć, więc na wszystko łącznie chciałbym się wyrobić w ~300-400 ziko. Da się?
  • 11
@opinel: no to z dysku, no ale tu trza network adapter, czyli trza fata...


@vulcanitu: do slima był PS2NetBox, ale nie wiem czy to jeszcze dostępne lub czy jest jakiś nowy odpowiednik. Ewentualnie może MX4SIO? Ale nie wiem, jak tutaj z kompatybilnością.

2. Jak uruchamiać kopie gry? USB z tego co wiem odpada. Patent z ethernetem działa ok? Trzeba wtedy ten freemcboot z karty pamięci?


@opinel: FreeMCBoot jest zawsze
Jakieś upscalery?


@opinel: retrotink 2x pro albo ossc, pamiętaj o dobrym kablu z konsoli, scart może być. można też bezpośrednio z układu grafiki wyciągnąć sygnał cyfrowy poprzez chip pixelFX, ale to dla entuzjastów raczej.

na przeróbkach się nie znam, ostatnio to ja miałem fata z network adapterem i dyskiem hdd, hulało wszystko jak ta lala.
Strzeliłbym sobie emulator ps2, ale akurat cześć gier na których mi zależy (Silent Hill, MGS) obsługują czułe przyciski. Pamiętam, że zwłaszcza w MGS było to istotne. Stąd też przydałaby się konsola.


@opinel: A nie można zwyczajnie podpiąć DS2 do kompa?
Strzeliłbym sobie emulator ps2, ale akurat cześć gier na których mi zależy (Silent Hill, MGS) obsługują czułe przyciski. Pamiętam, że zwłaszcza w MGS było to istotne. Stąd też przydałaby się konsola.


@opinel: nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi czułymi przyciskami? Ograłem masę gier na pscx2 w tym silent hill od 2 do 4 na kontrolerze xboxowym od pdp i wszystko działało jak trzeba
@konto_testowe12: No xD Przecież wiem, że DS2 nie jest na USB. Sformułowanie "A nie można zwyczajnie" - oznacza, że coś można zrobić prościej - tu: nie bawić się w konsole, jej przerabianie, kupowanie upscalerów itd., tylko podpiąć pada, który wykrywa siłę nacisku na przyciski i grać na emu.

Chociaż wg mnie najlepiej wszystko ogrywać na oryginalnym sprzęcie, ale skoro op ogrywał gry z psx na duckstation, to chyba mu na tym