Wpis z mikrobloga

@Ko_Otu: Ale 4060 to średniak, jak spojrzysz na wyższą półkę takie mobilne 4080 i 4090 to nie powiesz mi że nie można na tym grać w 4k :D Bez RT na spokojnie większość tytułów na najwyższych pójdzie.

Laptopa możesz śmiało podłączyć pod ekran czy pod tv i wtedy możesz i na 85" grać.
Ja swoim starym lapkiem z 3060 ogarniałem HL:Alyx na średnich na Quest 2, fakt że średnio to chodziło
@sayanek ja mówię że żal grać na takiej grafie na ekranie 19' z łapka bo i tak nie zobaczysz tej jakosci.
Granie na tv to nie dla mnie, ekranik musi być blisko :P
@Ko_Otu: To musisz siedzieć bliżej TV :D Ja jak pierwszy raz podpiąłem kompa pod TV 55" usiadłem za blisko i nie zmieniłem jasności to po kilku h grania przez tydzień ledwo na oczy widziałem i wszystko niewyraźnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Ko_Otu no ja właśnie mam tufa z ryzenem 7 i 4060, god of war czy tlou 1 z automatu odpalają się na maksa i jest 60 fps w FHD, w niektóre gry to i w średnio wysokich detalach w 4k da się odpalić np Stray.
Za 5500 zł ma się laptopa który w full HD idzie jak zły, trzyma na baterii 6-7h i ma tryb pasywny więc fajnie się go używa do
gówno o wydajności niskiego segmentu z desktopów


@SmakoszKotow: mobilny 4090 ma wydajność desktopowego 3090, rzeczywiście straszne gówno niskiego segmentu.

@open_or_die zawsze mnie to zadziwia jak można się tak zesrać i potem robić fikoły "no może nie taka słaba ale i tak granie na ekranie 15 to gówno" ()
Teza była taka że laptopowe gpu są słabsze


@Atreyu: tak

i to proteza dla niewymagajacych. Uzasadniłem


@Atreyu: nie i tego nie uzasadniłeś. Tak samo jakby ktoś pisał, że kupił drogi samochód X za 400 k, a ty byś się rzucił, że wcale nie taki drogi, bo Q7 kosztuje 650 k i ma o 60 KM więcej, więc X to gówno dla niewymagających.
A najlepsze fikoły - ktoś pisze że mobilna