Wpis z mikrobloga

Ludziom #!$%@? od tych przecen na #rowery. Klient potrafi się uprzeć, że on musi dostać rabat na Unibike'a Geosa. XD

Dostał gratisa za 5 dych brutto, ale za rower zapłacił cenę katalogową. ( ͜͡ʖ ͡€)

#rower
  • 19
wciśnięcie polaczkowi roweru


@tomek_27: Ale nikt nikomu niczego nie wciska. Unibike Geos to taki biały kruk. Bardzo fajny na papierze, produkowany w bardzo małych ilościach i ze świetnym PR-em w Internetach.

No ale napieraj z tymi lepszymi rowerami z zachodnich sklepów w normalnej cenie.
Unibike Geos to taki biały kruk. Bardzo fajny na papierze, produkowany w bardzo małych ilościach i ze świetnym PR-em w Internetach.


@Nick_Login: już nie przesadzajmy. Unibike robił wrażenie, kiedy ledwo co dało się dostać w sklepach rowerowych, a inni producenci podwyższali ceny o 10% co kwartał, przy tym dostarczając rower z połową osprzętu, inną niż w specyfikacji. Teraz to jeden z wielu, a większy szum robią choćby Krossy na nowej ramie.
@Nick_Login: oj, chyba ktoś przesiedział ostatnie pół roku pod kamieniem. Wystarczy popatrzeć na youtube - nowe Eskery doczekały się większego ruchu w ciągu miesiąca, niż Geos przez ponad 2 lata od premiery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nick_Login: A Unibike to niby z Bianchi może rywalizować? xD

Sam lubię Unibike'i, bo miałem od nich rower, ale nie oszukujmy się. Pod względem prestiżu na pewno nie stoją wyżej od Krossa, który ma jednak historię sportową w MTB, czy ma rowery z karbonu.

Widzę, że z ciebie to taki fanatyk Unibike.
@zobq: Jeżdżę na rowerach full carbon z elektronicznymi bezprzewodowymi zmieniarkami – pracując w branży, stać mnie. Tak że nie, nie jestem fanbojem Unibike'a, ale gdybym miał jeździć Geosem lub Eskerem 7.0 – bez wahania wybrałbym Geosa.
zmiotą konkurencję do podobnej ceny jeśli chodzi o cena - jakość


@PrezeeS7: nie przeczę, tylko, że to jest cała siła Unibike'a - tanie rowery w dobrej jakości. Czyli taka Dacia - fajne samochody w rozsądnych pieniądzach.
Tylko, że ta niska cena też nie bierze się znikąd. Unibike, to bardzo specyficzna marka. Bardzo konserwatywne podejście do swojej linii - ich rowery góskie to chyba od 2018 nie zmieniły nawet szaty graficznej, gdy
nie jestem fanbojem Unibike'a, ale gdybym miał jeździć Geosem lub Eskerem 7.0 – bez wahania wybrałbym Geosa.


@Nick_Login: ciekawe, bo brzmisz dokładnie jak fanboj Unibike'a ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zobq: ale oni nie twierdzą, że są marką premium, po prostu robią najlepszy gravel do 7k, geos 2024 będzie na poziomie eskera 6.0, ale o 1k taniej od eskera, jeśli ktoś kupuje rower do 7k to ma gdzieś historie marki, na historii się nie jeździ xD a z tą szatą graficzną to akurat prawda, mogliby pójść w jakieś bardziej fikuśne kolorki, choć mi się geos bardzo podoba i dobrze się na
po prostu robią najlepszy gravel do 7k

@PrezeeS7: poprawka - robią gravela z najlepszym osprzętem. Ale to nie jest jedyny wyznacznik jakości roweru. Choćby Kross ma na papierze lepszą ramę, z większym udźwigiem (Geos ma dziwaczne ograniczenie do 90kg), z możliwością wstawienia amortyzatora bez zmiany geometrii. Kross ma krótszą rurę podsiodłową, co w teorii powinno się przełożyć na lepszą amortyzację z tyłu. A to rama jest najważniejszą częścią roweru.

Unibike Geos
@Nick_Login: Geos nadal jest tańszy o 1k niż Kross. Więc nadal ma jakąś przewagę. Tak swoją drogą jaki rozmiar przy 180 cm wzrostu celować? Z tego co czytałem to oficjalna rozmiarówka poleca 53, ale w necie narzekają że za długie mostki geos ma i lepiej brać 51 przy takim wzroście.
@lentilek: Siedziałeś kiedyś na szosie w r. L? Bo 53 w Geosie to właśnie taka L ~ 58 cm od innych producentów. Tak że ten rozmiar możesz totalnie skreślić. Koleś 182 cm był na nim wyciągnięty jak struna. Teoretycznie M-51 cm jest twoim rozmiarem, ale sam mam 180 cm i nie wiem, czy bym nie wziął 49 cm (efektywna długość górnej rury 535 mm), ale ja wolę mniejsze ramy. Zawsze łatwiej