Wpis z mikrobloga

No nic słowo się rzekło i trzeba było zacząć sezon łażenia po krzakach. Kolejny reprezentant młodego pokolenia musi poznać każdy kamień i przedrzeć się przez każdy krzaczor Nowej Anglii póki nie zostanie wessany przez tutejszy system edukacji na conajmniej 5 dni w tygodniu. Tak czy inaczej nogi sprawne a co za tym idzie czeka mnie kilka kolejnych sezonów tułaczki. Zaczynamy #r2d2zwiedza #usa #natura #connecticut
R2D2zSosnowca - No nic słowo się rzekło i trzeba było zacząć sezon łażenia po krzakac...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@Many2: bzdura, u mnie w kolo pelno lasow (centrum PL) i normalnie do tej pory leza i gnija drzewa poprzewracane przez wichury jakos w 2017 czy cos kolo tego
  • Odpowiedz
  • 1
@Messix z tego co widzę na Pomorzu, wszystko w okolicy, łacznie z parkami krajobrazowymi jest regularnie przerzedzane i czyszczone zeby robić miejsce na wzrost wiekszych drzew. Juz nie wspomne nawet o wycince. Jak jestem za granicą, to od razu rzuca mi sie w oczy ze las moze byc duzo gęstszy, bo wszelkie krzaki, samosiejki i połamane gałęzie nie są wycinane i sprzątane, w Polsce widze rzędy drzew, las gospodarczy, uprawę. Tez
  • Odpowiedz
@Kamokamo:
Może to kwestia tego, że jestem biologiem i po lasach rocznie robię w ramach badań do doktoratu tysiące kilometrów, ale ja na przykład z miejsca widzę, że to nie Polska ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Mmmmm Nowa Anglia, szukamy z różową dobrego punktu zaczepienia i planujemy wyemigrować do tego przecudownego miejsca na ziemi. Pzdr Mirku
  • Odpowiedz
w Polsce jest gospodarka leśna, wczesne czyszczenia a potem zręby a tu nie ma ani jednego z tych elementów. Las sobie po prostu rośnie na praktycznie całym wschodnim wybrzeżu bez większej kontroli. Wymieszanie stare z młodymi aż się przewróci i zrobi miejsce na kolejne a gatunki takie jak wiewiórka nasadzi.


@R2D2_z_Sosnowca:
Porównujesz parki narodowe/ (lasy wyłączone z użytkowania) Ameryki do lasów gospodarczych polski?

Po drugie w USA jest 34 osoby na 1km2 na osobę a w Polsce jest 128 osób
  • Odpowiedz
od daaaaaaawna nie sadzi się szpalerów sosnowych. I znam dużo lasów gdzie nie ma sprzątania, tylko drewno leży i gnije


@StoSloty1488: co ty opowiadasz za nieprawdę? W Polsce podstawowy gatunek w odnowieniach to sosna, gdyż pod lasami gleba jest prawie zawsze słaba lub bardzo słaba.
Podaj mi lasy gdzie się nie sprząta obumierających drzew. Są dwie możliwosci albo to PN albo nie zdążyli z usunięciem starych po wichurach.
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: aby trochę dodać kontekstu, a nie tylko jakieś randomowe foto z netu - polecam posłuchać np. tego (jest o wiele więcej przykładów/dyskusji tego typu gdybyś chciał, to poszukam i podrzucę)
szpongiel - @R2D2zSosnowca: aby trochę dodać kontekstu, a nie tylko jakieś randomowe ...
  • Odpowiedz