Wpis z mikrobloga

No nic słowo się rzekło i trzeba było zacząć sezon łażenia po krzakach. Kolejny reprezentant młodego pokolenia musi poznać każdy kamień i przedrzeć się przez każdy krzaczor Nowej Anglii póki nie zostanie wessany przez tutejszy system edukacji na conajmniej 5 dni w tygodniu. Tak czy inaczej nogi sprawne a co za tym idzie czeka mnie kilka kolejnych sezonów tułaczki. Zaczynamy #r2d2zwiedza #usa #natura #connecticut
R2D2zSosnowca - No nic słowo się rzekło i trzeba było zacząć sezon łażenia po krzakac...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca no i kompletny brak melioracji. Jak tak można? ( ͡ ͜ʖ ͡)
Btw ostatnio gadałem z jednym strażnikiem parkowym - ‘ranger’ i mi opowiadał o tych wszystkich sezonowych stawach w lasach że jest to bardzo ważny dla ekosystemu element ponieważ przez to, że są to tylko sezonowe zbiorniki wodne nie mają szans się tam zalegnąć zwierzęta wodne w tym ryby i przez to bezpiecznie się tam
R2D2zSosnowca - @R2D2zSosnowca no i kompletny brak melioracji. Jak tak można? (⌐ ͡■ ͜...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@wrobelix1992 w Polsce jest gospodarka leśna, wczesne czyszczenia a potem zręby a tu nie ma ani jednego z tych elementów. Las sobie po prostu rośnie na praktycznie całym wschodnim wybrzeżu bez większej kontroli. Wymieszanie stare z młodymi aż się przewróci i zrobi miejsce na kolejne a gatunki takie jak wiewiórka nasadzi.
  • Odpowiedz
@wrobelix1992 jest ale na zachodzie kraju no i import z Kanady. Eastern Woodland jest zachowany dla potomnych i nawet to co było dawniej przeznaczone na farmy i pola zostało w sporej części odkupione przez stan i oddane naturze. Przez to lasy są tu po prostu dzikie.
  • Odpowiedz
@wrobelix1992 zgoda. Są miejsca jednak zdecydowana większość lasów to po prostu uprawy leśne, głównie nasadzone wcześniej szpalery sosnowe lub świerkowe ze zrębem co kilkaset metrów gdzie drewno nie ma po prostu szansy dorosnąć do takiego wieku by się przewrócić ze starości i spróchnieć. Wiem bo w Polsce cała moja rodzina była drwalami i z lasem miałem całkiem sporo wspólnego w tym ukończone kierunki. Jest tam zwyczajnie zupełnie inne podejście do lasu. Tam
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: od daaaaaaawna nie sadzi się szpalerów sosnowych. I znam dużo lasów gdzie nie ma sprzątania, tylko drewno leży i gnije plus jest od groma źródlisk. Jakbyś wrzucił te zdjęcia i podpisał, że Polska to nawet przez moment bym nie pomyślał, że to inny kraj. Udanych wycieczek :*
  • Odpowiedz