Wpis z mikrobloga

  • 108
@kokot1 i pomyśl sobie, że ludzie używają tego do pisania kodu.

Wygląda ok, ale działa jak kupa.

Taki tekst łatwo zweryfikować. Pomyśl sobie, że to jest jakiś dowód matematyczny i nie widać głupoty na pierwszy rzut oka. Tak wygląda programowanie z tym.
  • Odpowiedz
i pomyśl sobie, że ludzie używają tego do pisania kodu.


Wygląda ok, ale działa jak kupa.


Taki tekst łatwo zweryfikować. Pomyśl sobie, że to jest jakiś dowód matematyczny i nie widać głupoty na pierwszy rzut oka. Tak wygląda programowanie z tym.


@
  • Odpowiedz
Taki tekst łatwo zweryfikować. Pomyśl sobie, że to jest jakiś dowód matematyczny i nie widać głupoty na pierwszy rzut oka. Tak wygląda programowanie z tym.


@mk321: Nie wiem co mnie bardziej bawi... porównanie klepania kodu do dowodu matematycznego czy brak praktyki z generatorami kodu. Wypluje to co chcesz, akceptujesz, nie wypluje tego co chcesz, zmieniasz - cała filozofia.
  • Odpowiedz
gpt który mi pisze skrypty do programów których używam na codzień to juz sobie zautomatyzowałem tyle rzeczy że głowa mała.


@peetee: podaj ze 3 przykłady takich rzeczy które sobie zautomatyzowałeś i czy nie było do tego gotowych bibliotek czy wtyczek/rozszerzeń?
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: a jakie to ma w sumie znaczenie? Nawet nie miałbym pojęcia gdzie tego szukać. A jakbym wiedział gdzie szukać to nie umiałbym złożyć tego do kupy.

Wiem tylko że to javascript i wiem gdzie załączyć ten skrypt już w programie.

Jak już gpt napisze skrypt to patrząc na niego widzę oczywiście co jest co i rozumiem logikę - więc coś tam nawet potrafię z dytować , ale żeby samemu od początku napisać? Nie ma
  • Odpowiedz
podaj ze 3 przykłady takich rzeczy które sobie zautomatyzowałeś i czy nie było do tego gotowych bibliotek czy wtyczek/rozszerzeń?


@NieBendePrasowac: Rzadko używam GPT do pisania kodu (nie liczać Copilot) ale sporo Google Script-sów sobie tym napisałem do jakiegoś katalogowania rzeczy, maili itp. W sumie do niczego poważniejszego to się nie nadaje jeszcze.
  • Odpowiedz
wypakuj kompozycje (czyli przekopiuj warstwy kompozycji do kompozycji nadrzednej, bo ae nie ma takiej opcji jak wypakowywanie), a następnie wycentruj a następnie wyrenderuj i nadaj nazwe pliku taką jak folder, dokładnie w tym miejscu


@peetee: i chat GPT podołał temu zadaniu, że utworzył skrypt robiący właśnie to czego oczekujesz? Serio?

Ja jestem programistą, got wykorzystuję jako szybsze googlowanie do nauki. Zastanawiałem się co takiego mógłby nim automatyzować nieprogramista, zaskoczyłeś mnie
  • Odpowiedz
do tego się nadaje tylko GPT


@Majkel2008: GPT 4o jest w kontekście pisania kodu równie marny jak Gemini Advance, oba te modele dzieli obecnie przepaść do Claude 3.5 Sonnet. Nie ma nawet co porównywać, zwłaszcza odkąd pojawiła się funkcja Projektów.
  • Odpowiedz
Żadna nowość, AI po prostu KŁAMIE :)
Już był pozew od kogoś za to, że znalazł siebie jako winowajcę w sprawie w której włąśnie był po dobrej stronie :)
  • Odpowiedz