Wpis z mikrobloga

Co jest z terminami na wyrobienie paszportu we Wrocławiu?

Ani w urzędzie, ani w punkcie obsługi mieszkańca, nigdy nie ma terminów na złożenie wniosku.

Niby nowe bilety dodają po 19, ale rozchodzi się chyba wszystko jak do botów.

Jest taki popyt na paszporty? Znaczy się Polacy jeżdżą częściej poza UE na jakikolwiek urlop? Czy każda siła robocza z paszportów jest przerzucona gdzieś indziej?

#wroclaw #paszport
al_mighty - Co jest z terminami na wyrobienie paszportu we Wrocławiu?

Ani w urzędzie...

źródło: temp_file724867404699576948

Pobierz
  • 18
@al_mighty: polecam wycieczkę do Ząbkowic Śląskich. Szybko, sprawnie i bez problemów kolejkowych. Mąż znajomej z pracy 3-4 miesiące temu załatwiał tam paszport, wszystko trwało (z parkowaniem) ok. 20 minut.
  • 1
@jantje_van_sluis

Nastepny matematyk. Podawajcie sobie zmienne jak wam pasuje, nie o tym temat.
Chcesz sobie nabić post i przywlokło cie tu.

Myślałem że któryś może wiedzieć co na to wplywa, i czy może organizacją pracy jest czasowo zmieniona.

Ale nie, dwóch pseudo speców będzie pisać o liczbie mieszkańców, jak pewnie jeden ostatnio byl na wakacjach jeszcze wpisany w ksiazeczke starego, a drugi matematyk nie może kupić monsterka sam.
@al_mighty: Mało numerów, a do tego od dawna w urzędzie miasta kwitnie handel biletami. Osobiście znam 2 osoby z zagranicy, które płaciły za miejsce, bo od 3 miesięcy nie mogli się dostać, żeby przedłużyć wizy.
Zawsze tak było. Są też osoby, które załatwiają za kogoś paszport za kasę. Mój kolega tak np. Pracuje w Warszawie i normalnie wyrabia na tym etat. Wiec na prawdę trzeba się spieszcie. Ja robiłam paszport jakieś 6 lat temu i było to samo. Niedługo będzie trzeba go odnowić:(
@al_mighty: numerkow szukaj na magnolie.

Jak chcesz do Wojewodzkiego to robisz tak:

Wbijasz o 11:40 do budynku do sali z paszportami, ustawiasz sie w okolicy dwoch komputerkow do pobierania numerka. Najpierw z partyzanta troche, po paru min juz stoisz kolo komputerka (albo juz w kolejce do niego). O 12:00 odpalaja mozliwosc pobrania numerka na dany dzien i cyk. W godzine/poltorej masz ogarniete
@al_mighty: Wrocław jako aglomeracja ma już powyżej miliona mieszkańców. Do tego studenci np. też wyrabiają paszporty we Wrocławiu.

Od zawsze był problem z terminami tak jak Ci piszą. Każdy ma go do wyrobienia raz na 5 lat dla dzieciaków i raz na 10 dla dorosłego Dodaj jeszcze, że część ludzi potrafi go zgubić więc wyrabia ponownie szybciej.

@Escalade To są dwie różne kolejki.