Wpis z mikrobloga

Kösem Sultan -
Kobieta, która w zemście za egzekucję Mehmeta (syna Kösem), posiadająca ogromne poparcie janczarów, była jedną z osób odpowiedzialnych za wywołanie buntu w 1622 roku i śmierć sułtana Osmana, swojego pasierba.

Kobieta, która zdetronizowała Sułtana İbrahima (swojego rodzonego syna) a następnie rozkazała udusić cięciwą łuku, ponieważ Sułtan İbrahim nie nadawał się na sułtana z związku z zaburzeniami psychicznymi.

Kobieta, która po śmierci syna İbrahima, posadziła na tronie swojego najstarszego wnuka, siedmioletniego Mehmeta.

Kobieta, która planowała zamordowanie swojego 7-letniego wnuka i jego matkę, zastępując go swoim kolejnym, ulubionym wnukiem - Süleymanem.

Kobieta, która z powodu swoich intryg i zmagań o władzę, została uduszona własnymi włosami przez murzyńskiego eunucha z rozkazu swojej synowej, która w obronie swojego dziecka, Sułtana Mehmeta, wydała rozkaz zabicia Kösem.

Imperium Osmańskie, Turcja, wiek XVII.

*kadry pochodzące z serialu Mühteşem Yuzyil: Kösem.

#historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #turcja #ciekawostkihistoryczne
TrexTeR - Kösem Sultan -
Kobieta, która w zemście za egzekucję Mehmeta (syna Kösem), ...

źródło: image_picker_7AE50016-C142-4615-BCE5-51C2626D2C3A-18375-0000031B1AD96DCF

Pobierz
  • 2
@DonTadeo Tak, ale muszę przyznać, że ten serial bardzo mi się podobał i wywarł na mnie ogromne wrażenie, omijając oczywiście wątki miłosne, których na szczęście jakoś dużo nie było. Jest to wyróżniający się serial wśród tureckich telenoweli.

Najbardziej chyba wgniotło mnie to, że od XVII wieku nowy Sułtan przestał mordować swoich braci, kiedy obejmował tron i zaczął zamykać ich w złotej klatce, gdzie ci bracia nie mieli dostępu do świata, drzwi były