Wpis z mikrobloga

Mirki drogie z #pracbaza #komputery #microsoft jak najsensowniej ogarnąć pakiet office (Word, Excel i PowerPoint, nic więcej) dla osoby, która nie chce słyszeć o alternatywach w stylu openoffice, a jednocześnie nie uśmiecha się jej płacić kilku stów rocznie za licencję na O365

Były robione próby z kluczami aktywacyjnymi za 20zł z allegro, ale rekordzista podziałał cały kwartał, ze dwa inne padły szybciej. Coś mi się obiło niedawno o uszy, że można zdobyć starsze wersje (jeszcze sprzed wersji 365) z kluczem permanentnym, ma to sens?
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@thority: tag pracbaza z uwagi, że tu najwięcej użytkowników Office znajdę, a pewnie choć część z nich na wersjach nie do końca legalnych jedzie :)
Sam MS Office mam od pracodawcy, ale szukam dla kogoś, kto potrzebuje na własne, niekomercyjne potrzeby i niestety nie wyskoczy z 1200zł.

Ma. Ale najpierw zrób nowe konto MS,


@crazy_wolf ok, nie ma problemu. Jakiej wersji szukać, żeby to w miarę działało ze współczesnymi
  • Odpowiedz
Jakiej wersji szukać, żeby to w miarę działało ze współczesnymi wersjami plików?


@Jarek_P: 2021 albo 2019 u mnie w firmie do dziś część komputerów działa na 19 i nigdy nie było problemu
  • Odpowiedz
ale szukam dla kogoś, kto potrzebuje na własne, niekomercyjne potrzeby


@Jarek_P: teraz jedno zasadnicze pytanie, czy on w ogóle w jakimkolwiek stopniu potrzebuje m$ office, od lat korzystam z libre instaluje wszyskim znajomym, a oni robią wielkie () to tak za darmo i będzie działać cały czas? Jeszcze nikt później nie narzekał, że chce oryginał. BTW libre lepiej sobie radzi z dokumentami .doc
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: chodzi o to, że ma być takie samo, jak Word/Excel. Osoba jest wybitnie wręcz niepodatna na zmiany, jest przyzwyczajona do Worda i pracy z innymi programami odmawia. Libre nie znam, ale próbowałem przestawić osobę na OpenOffice i skończyło się ciężkim #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Zebrać 6 osób w rodzinie i założyć Microsoft Family, wychodzi 70 zł za rok i do tego jest 1TB miejsca dla każdego w chmurze.

Jeżeli nie masz tyle osób w rodzinie to na tagu Wykopki szukają osób do swoich rodzin.

My lecimy na tym w rodzinie już drugi rok i sprawdza się elegancko.
  • Odpowiedz