Wpis z mikrobloga

@aegypius: Nie spotkałem się nigdy z przeciwnikami czytania. Społeczeństwo ogólnie ma teraz problem ze skupieniem i mniej ludzi aktualnie czyta, stąd ludzie czytający obrośli w piórka jacy to nie są. Kiedyś czytałem więcej, teraz prawie w ogóle, ale za to regularnie pochłaniam audiobooki w pracy. Osobiście uważam że w aktualnych czasach uprawianie sportu jest wartościowszym spędzaniem czasu. W sumie to nawet nie ma czegoś takiego jak lepsze i gorsze aktywności, każdy
@wyjek: idealny temat pod niedzielną gównoburze. Gratuluję.

Przeczytałem w życiu lekko ponad tysiąc książek i nigdy nie uważałem, że czytanie jest czymś elitarnym. Nośnik jak nośnik. Film, serial czy gra też potrafią być dobrymi nośnikami. Kwestia gustu. Zawsze jednak będę zdania, że czytanie rozwija człowieka w innym stopniu, niż bierne oglądanie czegoś.

Wiele złego czytelnictwu zrobiły jakieś durne kampanię i snoby odnoszące się z czytaniem na każdym kroku, którzy myślą, że
@wyjek:
Książkary zawsze będą mi się kojarzyć z moją eks. Akurat seria gry o tron święciła tryumfy. Czytała na bieżąco wszystko co było wydawane. Jak serial dogonił książki to najczęściej nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie jak co było przedstawione w książkach xD. Ja natomiast jako osoba wychowana na fazie wzrostowej programów faktycznie popularnonaukowych najczęściej czytam jakieś publikacje związane z techniką, astronomią czy historią, co faktycznie zostaje mi w pamięci
@wykolejony: szczerze powiedziawszy, nie obeszłoby mnie za bardzo, gdyby filmy i seriale zniknęły, nie mam czasu na ich oglądanie - ten czas idzie na książki i gry. Żeby książkę skończyć musisz się faktycznie "skupić" i aktywnie czytać słowa, film z kolei możesz odpalić, w międzyczasie przeglądać telefon lub nawet spać, a Netflix czy inna platforma zaliczy daną pozycję jako obejrzaną. Gry są z kolei interaktywne i wymagają ode mnie jakiejś interakcji.
a może masz ograniczone horyzonty i przerasta cie to? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Redbulltabak: Akurat telewizor jest horyzontalnie szerszy od książki. Dziwny ten mem, bo to mole mają ograniczone horyzonty.
@wyjek: Też bym miał wybujałe ego, gdybym wiedział że obcuje z kimś kto z lenistwa ma problemy z przeczytaniem czegokolwiek i uruchomieniem swojej wyobraźni/myślenia abstrakcyjnego, bo to w dobie wszystkiego co ma na ekranie, jest to za trudne.

Książki to jest z jakichś powodów nasza cała cywilizacja, dosłownie cała. K***wa, piszę takie coś na portalu gdzie 3/4 ludzi nie ma zielonego pojęcia o ironii i sarkazmie, ale życie mi wytłumaczą bo
).Ja dzieki temu nauczylem sie ortografii. Czytanie jest zdrowe dla mozgu, bez względu na tresc


@goodlife1:
1. Właśnie widzimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Ortografii nauczyłeś się po wyjściu z podstawówki, czy przed?
@wyjek:

ja nikomu nie wytykam że gry poprawiają koordynację ręka-oko itp., a czytelnicy jednak tak


Co? W jaki niby sposób czytelnicy wytykają komuś poprawę koordynacji?
To co na pisałeś nie ma sensu.
@wyjek spotykałem się z trzema pannami, które w domu miały więcej książek niż mają mniejsze oddziały biblioteki i to nie greje, a klasyki literatury. Wszystkie trzy miały ubogą wyobraźnię i jakieś stockowe hobby, żadna nie wyróżniała się niczym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JaNieGejJaPapiesz: tak naprawde mało co wnosi cokolwiek do życia, jak jesteś piwniczną #!$%@?ą to możesz największe filozfoie czytać wszystko umieć a i tak nie masz niezbędnego doświadczenia życiowego wymagającego wyjścia z piwnicy, dlatego choć czytam troche to nic a nic nie czuję bym był jakoś lepiej rozwinięty