Wpis z mikrobloga

@GoodLikE Z tego co wiem to nie musi (są biznesy które nie mają siedziby), urząd skarbowy dobierasz na podstawie miejsca zamieszkania i tyle. Oczywiście, nie jestem księgowym czy doradcą, więc traktuj te rady na luzie :)
@GoodLikE:
Nie trzeba mieć miejsca świadczenia działalności. Nie mam od lat. W ewidencji jest tylko nazwa i nip.
Mam opłacone wirtualne biuro i firmę księgową z wszelkimi uprawnieniami do korespondencji, ale to nie jest obowiązek. Mozesz adres do korespondencji podać domowy.

edyta:
U mnie (inny operator) chcą zmieniać taryfy jak przychodzisz do nich i z Jan Kowalski zmieniasz na firmę Jan Kowalski, żeby mieć fv z nipem i pełną nazwą.
@GoodLikE
1. Nie wydzielasz miejsca na JDG( brak podwyższonego podatku)
2. Nie dostosowujesz pomieszczeń do JDG
3. Nie odliczasz kosztów związanych z pomieszczeniem w JDG( malowanie ścian, zabudowy, odkurzacza, środków czystości i techników za prąd, wodę itp)

Taryfa prądu G11 może być też wykorzystywana przez osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w domu właściciela. Jeśli przedsiębiorca nie przyjmuje w mieszkaniu klientów, może bez przeszkód stosować taryfę domową G11
@Bumbala tak, jeśli chcesz mieć fakturę z NIP to nie możesz mieć G

Niektórzy rozliczają część kosztów za prąd w JDG nawet jeśli nie maja wydzielonej powierzchni na JDG i korzystaja z taryfy G ale to śliski temat

@GoodLikE
@zibizz1:
"Niektórzy rozliczają część kosztów za prąd w JDG nawet jeśli nie maja wydzielonej powierzchni na JDG i korzystaja z taryfy G ale to śliski temat"

Wiem, ale to są tak małe kwoty, że uważam to za kompletny bezsens uwzględniając ewentualne tłumaczenia przed US czemu akurat tyle, a nie mniej lub więcej.