Wpis z mikrobloga

Cześć.
Kieruję pytanie do ludzi, którzy dużo podróżują po świecie. Co sądzicie do polskiej kuchni na tle innych narodowości?
Jaka kuchnia według was jest najgorsza? Byłem w kilku krajach, poznałem wiele osób i moim zdaniem polska kuchnia to istny top. Spotkałem natomiast sporo ludzi z UK, którzy gadali, że ich kuchnia to top, a polskie jedzenie to im nie smakowało, jest niezdrowe, tłuste i w ogóle nie powinno się tak jadać. Jak kuchnia z UK jest gorsza jak w Australii, to nie mam pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podroze #kuchnia #jedzenie #gotowanie #anglia
  • 8
  • Odpowiedz
  • 5
@Bury_Zenon akurat kuchnia UK to jakiś nie śmieszny żart jadłem tam nawet schabowego który był paskudny bo praktycznie bez smaku oni strasznie słabo przyprawiają. Chyba, że chodzi o chipsy octowe tutaj to nawet przesadzili
  • Odpowiedz
  • 2
@Bury_Zenon Kuchnia zależy od przyzwyczajeń, bo nie ma jakiegoś obiektywnego miernika, która kuchnia jest lepsza. Na przykład lubię jeść mało przyprawione dania, bo jak byłem dzieckiem, to w mojej rodzinie nie przyprawiano mocno dań. Z kolei dla mojej żony takie smaki bywają mdłe, choć wychowaliśmy się w obrębie jednego kraju.

Ale skoro już pytasz to nie pałam szczególną sympatią do (ale nie mówię, że jest zła) kuchnii bałkańskiej (dużo grilla) i tureckiej
  • Odpowiedz
@Bury_Zenon: kwestia zupełnie indywidualna. Anglicy akurat mają predyspozycje do małej ilości kubków smakowych(poniżej średniej), dlatego niektórzy postrzegają ich jedzenie za mdłe i niedoprawione, a oni się nim zachwycają. Polską kuchnie raczej bym ustawił bliżej tych lepszych, jest różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Odpowiedz
@Bury_Zenon: Polska kuchnia jest bardzo dobra i na tyle zróżnicowana, że jak się czegoś nie lubi, to dalej ma się mnóstwo opcji. Jednakże chyba najbardziej smakowało mi jedzenie w Azji południowo-wschodniej, a najmniej na Bałkanach
  • Odpowiedz