Wpis z mikrobloga

@PiccoloGrande: Nie rozumiem porównania - Polska zarabia na handlu z Ukrainą i taki jest fakt. Jeżeli Korea Północna będzie miała nadwyżkę handlową to w tej (i tylko w tej) kategorii będzie "wygrywem" i trochę by to pomogło jej gospodarce (Korea Płn. jest uzależniona od chińskiej pomocy i raczej nadwyżki nie ma).
Po tym wszystkim, co dla nich zrobiliśmy... Jest mi zwyczajnie przykro.


@PiccoloGrande: jak jeszcze temat obciągania Ukraińcom na vipok był modny to czytałem, że to oni nam pomagają i za nas giną, a nie na odwrót i wykopki gotowe były płacić po 20 złotych za paliwo byle Ukraińcy dokopali ruskom, a teraz nagle się okazuje że to oni nam mają być za coś wdzięczni? ( ͡º ͜ʖ͡º
Jest mi zwyczajnie przykro.


@PiccoloGrande: bo mieszasz perspektywę geopolityczną z perspektywą indywidualną. Niewiele się zmieniło w relacjach między narodami, wiele się zmieniło w relacjach między państwami. W geopolityce nie kieruje się emocjami, jeżeli jakiś interes jest zagrożony to będzie broniony, tak to po prostu działa. Ukraina broni swoich interesów miejscami wyjątkowo głupio, Polska też to miejscami robi (niekoniecznie akurat w tym temacie), tak jak wiele krajów. Nabieranie się na geopolityczną grę
@PiccoloGrande ani złotówki więcej, jak jakiś Anton znów w Krakowie przy rynku przyjdzie i powie że zbiera na chłopaków w okopach, to mela na ryj idzie od razu. Po tym wszystkim co dla nich zrobiliśmy, przekazaliśmy tyle uzbrojenia, pomocy i pieniędzy. Okazaliśmy serce, oni nas nazywają wrogami? Powoli tworzą narrację że to my doprowadzamy do tego że przegrywają i możliwe że nas będą chcieli obciążyć porażką? Najważniejsza dla nas jest POLSKA RACJA