Wpis z mikrobloga

@vasos: Lepiej nie mieć. Każdy otrzymany pieniądz (lub modne ostatnio dofinansowanie czegokolwiek) to pusty pieniądz do oddania x2 lub w innych ciulowych zobowiązaniach, dodatkowo mocno zwiększający inflację. Tylko wypracowany pieniądz się liczy, za wyprodukowane dobra lub usługi.
  • Odpowiedz
@Darek08

>które trzeba będzie oddać


czyli np. w twojej opinii taki kredyt mieszkaniowy jest złem wcielonym i pod żadnym pozorem nie należy go brać? podobnie pożyczki na transformację technologiczną firmy, które w perspektywie kilku lat zapewnią jej znacznie większe dochody?


Jeśli jest obwarowany takimi chorymi wymaganiami by go w ogóle dostać to oczywiście, że nie należy go brać.

Tym bardziej, że to wcale nie jest jakaś ogromna kasa w skali kraju.
  • Odpowiedz
Jeśli jest obwarowany takimi chorymi wymaganiami by go w ogóle dostać to oczywiście, że nie należy go brać.


@runnerrunner: każdy kredyt ma wymagania, ten ma nie tylko akceptowalne, ale i korzystne z punktu widzenia naszej przyszłości

Tym bardziej, że to wcale nie jest jakaś ogromna kasa w skali kraju.


@Krupier nieważne jakbyś zaklinał, pieniądze wielkości budżetu państwa są przeogromną kupą pieniędzy, a nie skorzystać z tego byłoby ogromną głupotą
  • Odpowiedz
@Darek08: 7 lat to okres ekwiwalentny jak dla tych 400 mld odblokowanych ( 600 z naszymi składkami)

Kali 08 nie rozumieć matematyka? Matematyka za trudna rzecz?


@wuwuzela1: no ale pomyślałeś sobie? a pomyśl co by było za 2000 lat...
  • Odpowiedz
Sikorski to najlepszy minister spraw zagranicznych w historii Polski, od dawna tak uważam. Jak średnio przepadam za KO, tak Sikorskiego zawsze szanowałem, porównywać go do ministrów pisowskich to nieporozumienie, nie da się porównać poziomów tych ludzi.


@macan: I trzeba zapamiętać jedną rzecz - im bardziej PiS na kogoś szczuł - w przypadku Sikorskiego i Tuska była to maksymalna ilość szczujni - tym bardziej to byli dobrzy politycy (a dla pisu niewygodni,
  • Odpowiedz
każdy kredyt ma wymagania, ten ma nie tylko akceptowalne, ale i korzystne z punktu widzenia naszej przyszłości


@Darek08: owszem ma, ale ten ma nieakceptowalne i niekorzystne z punktu widzenia naszej przyszłości.

Jakby ci bank miał dać kredyt na dom, ale pod warunkiem, że pozbędziesz się swojego samochodu, a jak go zostawisz to będziesz za niego co rok płacił podatek za samo jego posiadanie to nie jest akceptowalny warunek i korzystny kredyt.
  • Odpowiedz
Jakby ci bank miał dać kredyt na dom, ale pod warunkiem, że pozbędziesz się swojego samochodu, a jak go zostawisz to będziesz za niego co rok płacił podatek za samo jego posiadanie to nie jest akceptowalny warunek i korzystny kredyt.


@Krupier: jest

@Darek08: to nie są pieniądze wielkości budżetu państwa, a jego promil.


@Krupier

@Darek08 chodziło mi o to dlaczego wg Ciebie Sikorski jest na czarnej liście USA, tak
  • Odpowiedz
@Fiszermen: ty złotówki z tych 600mld nie zobaczysz na oczy, pójdzie na "ekologię" i inne tego typu bzdety a infrastruktura, szpitale itp dalej będą w głębokiej dupie


@Spring90: bawi mnie jak walkę z globalnym ociepleniem ktoś nazywa "bzdetami" w obliczu tego co nas czeka, no #!$%@? trzeba zatrzymać się z edukacją na podstawówce, żeby #!$%@?ć aż tak od rzeczy.
  • Odpowiedz
@Fiszermen: Z całego obecnego rządu to chyba jest jedyny minister, który zasługuje na szacunek. Już w 2020 mówiłem, że gdyby PO nie było partią ameb i wystawiało Sikorskiego zamist Trzaskowskiego to Duda by nie wygrał.
  • Odpowiedz