Wpis z mikrobloga

Sprowadzał ktoś auto ze Szwajcarii? A konkretnie chodzi mi o stronę znaną trochę z yt a mianowicie auta.ch kiedyś działali pod stroną autazeszwajcarii.pl ale coś się pogryźli. Rozchodzi mi się oczywiście o ceny czy są tak "atrakcyjne" w porównaniu do ryku w Polsce? Stan samochodów ze Szwajcarii jest na pewno lepszy w porównaniu np do Francji . Ściągał jakiś wykopek może auto od nich?
#samochody #sprowadzanie #szwajcaria #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 12
Ceny aut w Szwajcarii są wyższe niż w Polsce, ale też naprawa jest bardzo kosztowna. Swoje auto kupiłem w Szwajcarii taniej o 4000chf, bo na tyle wycenił naprawę lokalny serwis. W Polsce ta sama naprawa kosztowała mnie około 2500zl.

Większość handlarzy szarpie auta po kolizjach lub gradobiciu, ale czasem da się wyłapać perełkę uszkodzoną mechanicznie za grosze. Raz tak kupiłem samochód z uszkodzonym silnikiem. Po wymianie silnika w Polsce okazało się, że
@Ostatnie_Tango: Korzystałem parę razy. Jeżeli masz na myśli nieuszkodzone auta które się tam czasami pojawiają, to ich ceny są wysokie na tyle, że jak doliczysz komplet opłat przy sprowadzeniu, wychodzą drożej niż te w kraju.
Potrafi się opłacić sprowadzić jakieś auto uszkodzone, ale tutaj już musisz mieć własne zaplecze, żeby to naprawić. Jeżeli zakładasz zlecenie pełnej naprawy komuś, sam nie masz jakichś kontaktów, to tanio to nie wyjdzie.
@Ostatnie_Tango: nie sprowadzałem ze Szwajcarii do Polski, ale mieszkam w Szwajcarii i grzebię przy samochodach, obecnie sam posiadam trzy.

Nikt nie kupuje auta, żeby wydawać tysiące franków na serwis przez 10 lat a ostatecznie sprzedać zadbany samochód polakowi za 10% kosztu zakupu. Tanie auta najczęściej mają jakies usterki lub nie miały robionego przeglądu od dawna ("MFK", robi się co dwa lata). Lokalsi niechętnie kupują auta od osób prywatnych, wolą dopłacić i
@cyconiusz: Osobiście nie szukam perełki niebitej i nieklepanej, ale też nie chcę zarżniętych jak z France, ogólnie niezadbane. Chodzi mi o niegrzebane do zrobienia, cieszyłbym się z opcji bez naciągania bo to już wykracza za moje możliwości ;), takie są opłacalne?
@NissanZ32: Często na filmikach słyszę że naprawa w CH droga jest i że też to powód jest licytacji.

Spokojnie nie szukam auta perełki :) ale też nie w drugą skrajnie stronę że wszystko razem z dachem do roboty, byłem obejrzeć u mnie lokalnie przywiezione auta z Francji i poza tym że obite wszystko razem z dachem to bardzo zaniedbane nawet samo wnętrze.

Najbardziej zadowoliło bym mnie takie które jest uderzone do
@Ostatnie_Tango: Ja jakiś czas temu z ciekawości założyłem konto. Z tydzień, może dwa rzucałem jakimiś ofertami na różne auta i już zaczynało mi się nudzić, aż któregoś dnia trafiłem na aukcje, która kończyła się za 2-3h i bez większego zastanowienia wpisałem tam pierwszą kwotę, która przyszła mi na myśl. Auto było lekko uszkodzone z przodu i miało nieszczelną chłodnicę. Wieczorem przypomniałem sobie, że coś tam licytowałem, wchodzę na stronę, a tam