Wpis z mikrobloga

Cześć mieszkańcy #wroclaw. Jako, że wybieram się do waszego miasta w dłuższą delegację to chciałbym zapytać odnośnie komunikacji miejskiej jak lepiej jest kupować bilety. Przez jakdojade aplikację czy jest jakaś miejska apka którą polecicie? Jest może możliwość wyrobienia karty komunikacji miejskiej na okaziciela, żeby odbijać się przy wsiadaniu i wysiadaniu do autobusu/tramwaju?
I ogólnie informacje, czego lepiej unikać, na co uważać lub gdzie warto się wybrać też z miłą chęcią przyjmę :)
  • 31
@perdoo-pedro możesz wyrobić Urbancard ale to może potrwać, bilety można kupować na kartę w komunikacji (bez biletu fizycznego) albo w biletomatach. Jak dużo jeździsz to lepiej kupować sobie dłuższe bilety (24-48-72h). Na jakdojade chyba też można.
Bilety kupujesz w autobusie/tramwaju. Płatność kartą i nie dostaniesz biletu papierowego do skasowania, tylko zakoduje się on na karcie. Nie zdziw się, jak kontroler poprosi cie o pokazanie karty od bankomatu do kontroli. Tak ma to działać. Dodatkowo jak jesteś tradycjonalista to możesz sobie kupić bilety papierkowe w automatach, na przystankach, ale nie zawsze są. Takie niebiesko szare skrzynki. W kiosku nie sprzedaja biletów. Gdybyś przyjechał wiosna latem to polecałabym ci jako
@Iudex: ostatnio jechałem 144 w którym nie było automatów do zakupu biletów. 99% kursów jest, ale zdarza się pojedynczy przypadek, że takowych nie ma. Co prawda jeszcze rzadziej trafia się kanar. Odkąd tu mieszkam nie miałem żadnej kontroli do tej pory. A bilety polecam kupować opowi przez skycash. Z podpiętą kartą płatniczą 3 kliknięcia i ogarnięte
@perdoo-pedro: jak będziesz miesiąc, to tak jak wyżej pisali najlepiej imienny miesięczny, tylko dodam, że możesz albo plastikową kartę (ja ostatnio wymieniałem i dostałem od ręki bez czekania), albo w skycash/jakdojade też jest opcja i że nic nie trzeba odbijać przy wsiadaniu w miejskich liniach. Bilet jest na wszystko oprócz pociągów.