Wpis z mikrobloga

@Dusk_Forest77: Sytuacja na rynku kwadratów i betonowa gorączka ostatniego czasu zmieniły moje poglądy w ten sposób, że uważam że Polacy są jednak trochę głupsi niż przewidywał autor tego projektu XD
  • Odpowiedz
@mickpl: A ja Polaków nie uważam za specjalnie głupich na tle innych nacji, #!$%@? mamy za to mental i kod kulturowy. Imo całkiem nieźle wykorzystaliśmy dotychczasowe lata. Startowaliśmy z poziomu niższego niz Ukraina, pamiętam czasy jak w Niemczech zarabiało się 12 razy więcej a nie 2 razy jak obecnie.
@marcez To swoją drogą. To prawo uderza najbardziej w drobnych właścicieli, firm i funduszy problem ten nie dotyczy.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: niestety,
kapitał rodzi kapitał, a praca nie popłaca.
Masz 1 milion? Łatwiej zrobisz z niego 2 milion,
a taki inżynierek 8k netto będzie klepał obliczenia przez 40 lat żeby dojść do twojego poziomu
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: nie, od początku poglądy pana Korwina do mnie przemawiają i wbrew pozorom jak niektórzy mówią nie wyrosłem z nich jak poszedłem do pierwszej pracy i potem kolejnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: Trudno, żeby się nie stały. I ja i mój mąż przyjechaliśmy do Warszawy z innych miast żeby podnieść sobie życie, mieliśmy jakieś niezbyt duże wsparcie od rodziców, zapał do pracy i inteligencję. I to starczyło 20 lat temu żeby mieć fajne mieszkanie, wymieniać na coraz większe i fajniejsze i fajnie się ostatecznie urządzić w spoko mieszkaniu w spoko dzielnicy. Teraz dwoje ludzi z zapałem do pracy i inteligencją nie ma
  • Odpowiedz
@LGirl: Sam myślę o przeprowadzce do Warszawy bo zwyczajnie lubię to miasto mimo, mimo że go nawet dobrze nie znam. Imo ma coś w sobie, no i stolica wiadomo. Wiele razy sobie już to kalkulowałem pod różnym kątem i no nie opłaca mi się to finansowo praktycznie pod żadnym względem. Ciężko by mi było zaczynać trochę od nowa i utrzymać się na podobnym poziomie, na tak konkurencyjnym rynku jakim jest Warszawa.
  • Odpowiedz