Wpis z mikrobloga

Na czym teraz robi się pieniądze? Szukam jakiegoś pomysłu na biznes czegoś takiego co mógłbym robić sam i z czasem rozbudować do większego zespołu. Ale większość takich rzeczy na których znam się nie opłaca albo dotyczy "końca eldorado w IT".

#praca #pracait #jdg #inspiracje
  • 10
via Wykop
  • 1
@Rafal_Baster: w sensie też mam sprzedawać kursy? ¯\(ツ)/¯

Ja się pracy nie boję, po prostu chciałbym zapuścić tego wąsa i zostać takim januszem biznesu co sam coś robi i na tym zarabia.
@Romska_Palo_Ul_Laputa na budowie nie jest lekko. 8 lat tam przepracowałem, w zimie zimno, w lato gorąco, przez resztę roku leje deszcz. Robota w brudzie, kurzu, syfie i ubóstwie. Towarzystwo bywa nie za ciekawe, często starzy alkoholicy albo jakieś ćpuny sebixy. Zaczynasz robotę co świt, kończysz wieczorem, często na wyjazdach albo długi dojazd na zadupia. Nadgodziny nikt nie płaci. Często brak prądu, albo bieżącej wody.

Teraz zacząłem robotę it i jest 10000% przyjemniej
A tak poważnie to jakbym miał taki pomysł to w życiu bym go na Wykopie nie sprzedał.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: Oczywiście że byś nie sprzedał bo każdy kto ma cokolwiek wspólnego z robieniem biznesy wie że pomysły są warte 0 zł i by go nie kupił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomysł nabiera jakiejkolwiek wartości dopiero wtedy kiedy zaczyna być wcielany w życie - zrobisz dokumentację projektową, prototyp, biznesplan, analizę