Wpis z mikrobloga

jak widać "lokale usługowe" w Polsce. Takie sprytne osoby mamy w kraju ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Metylo:

No patrz pan to nie są mieszkania a jednak na otodom jak byk.


@KosmicznyNalesnik: Przypomniałem sobie, że od kwietnia zmienia się prawo. Także wpis tym bardziej bez sensu.

Od 1 kwietnia 2024 roku wchodzą w życie nowelizacje przepisów budowlanych, które wprowadzają istotne zmiany w zakresie minimalnej powierzchni lokalu użytkowego
@R187: Tylko jedyną różnicą miedzy lokalem mieszkalnym a niemieszkalnym jest różnica w podatku VAT. Nikt tego nie sprawdza czy ktoś mieszka w mieszkaniu poniżej 25mkw
@Metylo: co jest złego w chowie klatkowym. Często lepszy od tego z "wolnego" wybiegu. Kurka ma klatkę, klatka jest sprzątnana, porcja jedzenia wydzielona. Elegancko ogarnięty proces.
Śmieszy mnie fakt, że Unia chce likwidować chów klatkowy zwierząt ale nie widzi problemu w mikro/nano kawalerkach 8m2 dla ludzi xD


@Metylo: 30m2 to powinien być minimalny metraż mieszkania, najmniejsza kawalerka nie powinna mieć mniej. Change my mind
znaczy się spoko, ale to powinno iść razem z zakazem importu jajek spoza unii


@Nofuck: No właśnie nie, bo to chodzi o to, żeby zlikwidować branże w EU i zastąpić importem spoza EU (głównie ze wschodu). Tak np. jest robione z przemysłem, motoryzacją, produktami budowalnymi jak cement, hodowlą zwierząt futerkowych, a teraz z żywnością (zboża, jaja).