Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czołem wszystkim prawniczym Mirkom i Mirabelkom!:)

Jestem studentem V roku na tym słynnym #prawo
W przyszłym tygodniu mam rozmowę kwalifikacyjną w małej kancelarii. Kancelaria mieści się w 100 tys. mieście i zgłosiłem się do niej bo mecenas szukał aplikanta, ale student na końcu studiów też może być.
W CV mam sądy, prokuratury i płatny-trzymiesięczny staż absolwencki w urzędzie, który odbyłem nie będąc absolwentem.
Proszę was o porady; jak się przygotować na rozmowę?
Kancelaria zajmuje się wszystkim; karne, rodzinne, gospodarcze, spadki i inne co tam pewnie wpadnie. Przemyślałem sprawę i zamierzam poduczyć się głównie karnego (mam je wpisane w CV i piszę z niego magisterkę) i ewentualnie obowiązkowe elementy pozwu + informacje o kancelarii, jej obszarze działalności itd.

Pomóżcie, bo naprawdę zależy mi na tej robocie, duża szansa, że po tym nie odezwie się długo długo nikt ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#studentprawa #studbaza #bezrobocie #prawnik



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: Po pierwsze, ostatnie i najważniejsze: NIE GÓDŹ SIĘ NA PRACĘ ZA DARMO. Jasno przedstaw swoje wymagania czasowe i finansowe ( oczywiście będą bez szału, bo pewnie dużo nie umiesz i masz raczej słabą pozycję negocjacyjną), ale trzeba się szanować.