Wpis z mikrobloga

Chciałbym w mieszkaniu wygłuszyć ściany od strony sąsiadów i korytarza. Jednocześnie dobrze by było stracić jak najmniej na grubości takiego wygłuszenia :/ Czy ma ktoś z Was doświadczenie w takim wygłuszaniu i jest w stanie podpowiedzieć, co tu najlepiej zastosować ?

Rozumiem, że zgodnie ze sztuką to by było dać jakąś folie akustyczną na ścianę, na to stelaż i wełna, na to znowu folia, na to kartongips. No i tym sposobem to tak średnio 10 cm węższy pokój :) Razy ilość ścian to ze 2m^2 mieszkania mniej :)

Pomyślałem, nie bardzo się na tym znając, czy jakiś korek + taśma akustyczna na łączeniach, na to folia akustyczna na zakładkę z korkiem i na to płyta budowlana XPS dałyby wymierny skutek ? Czy to jednak szkoda zachodu i albo porządnie, albo lepiej nie marnować hajsu ? Plan jest też taki, żeby na 1 takiej ścianie częściowo wyłożyć płytki z cegły i płyty ścienne z betonu architektonicznego, zastanawiam się czy to wszystko nie jebnie od ciężaru ?

#remontujzwykopem #remont #budownictwo #budowadomu
  • 23
  • Odpowiedz
@GOHAN: korek. Co prawda lepiej dziala jak jest od strony halasu ale da rade. Poza tym nawet niezle wyglada (pytanie czy wygluszasz salon czy sypialnie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykop24h: To też napisałem, że zgodnie ze sztuką to tak powinno być zrobione. Dlatego pytam, czy porównywalny efekt, lub chociażby wystarczający da zwężenie tego o połowę szerokości ? Może to nie kwestia grubości a zastosowanych materiałów ?

To co podlinkowałeś to jest 10cm samej wełny... do tego jeszcze płyta, gładź i masz -13-15cm ściany. Salon z kuchnią mam 20m^2 to mi zdejmie po całości min 1m^kw. Wiem, jak to należy
  • Odpowiedz
@GOHAN inne rozwiązanie nie daje takiego efektu nawet w połowie, nawet ostanio Mirek pisał że zastosował jakie pianki cuda na kiju i to samo, możesz kupić też opcje 5cm wtedy napewno również wygluszy.
  • Odpowiedz
Korek to tak trochę z tyłka rzuciłem, nie wiem, czy on w ogóle coś daje, ale gdzieś tam mi się przewinęło w internecie, że można użyć jako jedną z warstw.


@GOHAN: Kumpel wyciszyl korkiem sciane w sypialni ("za glowa lozka") daje. I calkiem fajny efekt wizualny. Jak wspomnialem wiecej daje jak jest od strony zrodla dzwieku ale kumpel i tak byl zadowolony.

W salonie to nie wiem. Ale jakbys tak
  • Odpowiedz
@GOHAN dokładnie nie opłaca się dla mizernego efektu. U mnie za ścianą sąsiada odgrywały się takie cyrki i orgie że nie mogłem spać w sypialni, wygluszylem ściany jak ręką odjął.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Jako element estetyczny to kompletnie odpada - zerową ma dla mnie wartość estetyczną :) Albo i nawet ujemną ;) Sam korek to się raczej do wyciszenia nadaje dość mizernie. Jako jedna z warstw może.....
  • Odpowiedz
Sam korek to się raczej do wyciszenia nadaje dość mizernie. Jako jedna z warstw może.....


@GOHAN: No patrz. A nie pisalem ze kumpel KTORY ZATOSOWAL korek twierdzi ze jest calkiem spoko?

Za sciana mial przygluchego sasiada. TV lecialo tam dosc glosno. Korek pomogl.

Jesli chodzi o kwestie wizualne to juz indywidualna sprawa. Jak kumpel znajdzie fotke i podesle to wrzuce. Wszyscy beda mogli ocenic :D
  • Odpowiedz
  • 0
kumpel KTORY ZATOSOWAL korek twierdzi ze jest calkiem spoko?


@gorzki99: Nie no, jak kumpel tak twierdzi to bezapelacyjnie musi tak być. Stąd wszyscy twierdzą pewnie, że 10cm wełny + folie akustyczne to najbardziej efektywne rozwiązanie, bo nie słuchali twojego ziomka :)

Żarty na bok, nie twierdzę, że korek nic nie daje. Twierdzę natomiast, że są lepsze rozwiązania a sporo też pewnie zależy od tego z czego wykonana jest ściana, jakie
  • Odpowiedz
@GOHAN: Kumpla znam z 15 lat. od 8 lat pracujemy razem - na 100% mnie w uja robi. Przeciez codziennie sie widzmy w robocie.

Wcale tez u niego nie bylem.
Ale masz racje - zarty na bok. Calkiem dobrze ze podchodzisz sceptycznie do wpisow anonkow z neta. Tylko ze nie zawsze anonki to trole piszace bajki.
  • Odpowiedz
@GOHAN: to tak jak z ociepleniem. Można położyć styropian 5 cm i 30 cm, w zależności od efektu jakiego się oczekuje.
Jak dokucza ci hałas, to rób porządnie. Jak nie, to nie rób w ogóle, bo nie ma powodu i szkoda kasy.
  • Odpowiedz
  • 0
@pangolin: Mieszkanie jest dopiero do odbioru, wszystkie mieszkania są nowe - nie mam pojęcia czy hałas będzie czy nie. Ale wygłuszenie muszę ewentualnie zrobić na etapie wykończenia, bo nie będę za 2 lata pruł ścian. Pytanie skierowane było bardziej do osób, które pokusiły się na wygłuszenie na "cienko" i czy są zadowolone z efektu, lub czy jest on odczuwalny.
  • Odpowiedz
@GOHAN: trochę się naczytałem i jeżeli Ty chcesz zniwelować hałas u siebie przy małej stracie na metrażu to cos jak wyżej - bitmat i inne izolatory akustyczne
  • Odpowiedz