Wpis z mikrobloga

cale życie mieszkałem na #lubelszczyzna. Ostatnie 10 lat w #lublin. Teraz się będę przeprowadzał na zachód kraju, więc sporo czasu spędzam w docelowym mieście. I doszedłem do wniosku którego się nie spodziewałem:

Na dłuższą metę, ludzie w Lublinie są strasznie chamscy i opryskliwi. Głównie starsi ludzie. Młodzi czy zachód czy wschód bardzo podobna mentalność, ale różnica w zachowaniu ludzi starszych, powiedzmy 60+, między wschodem a zachodem jest diametralna.

#przemyslenia #przemysleniazdupy #zalesie #kujawskopomorskie
  • 5
@Zoriuszka: ja co prawda z centralnej Polski ale zauważyłam że od ludzi ze wschodu czuć zaściankiem , często są opryskliwi uparci i nie otwarci na inne zdania
Takie osiołki zamknięte w swojej mentalnej bańce
Racji nie ma a się kłócić będzie
Mam koleżankę z Lublina i znowu ona mimo że jest miła to trochę zaboboniarz i ma takie zakompleksione podejście to życia , taka mentalność "co ludzie powiedzą , czeba mieć
@Zoriuszka: ogólnie w Polsce jest tak samo jak w Niemczech , wschód i południe takie kosciolkowe konserwy a zachod i północ więcej wyluzowanych ludzi , którzy aż tak się nie zamykają w kościele konserwatyzmie i życiem pod sztuczna linijke