Wpis z mikrobloga

Moim guilty pleasure jest obecnie czytanie płaczliwych wysrywów programistów masowo zwalnianych z firm. Tacy byliście cwani, roszczeniowi i gardzący każdym kto zarabiał mniej niż wy. Ileż to było wychwalania się jak to pracujecie po 2 godziny dziennie z Malediwów i kosicie po 20k. Ileż to komentarzy nie przeczytałem że jaki prawem pracownicy biedronki/sprzątaczki/budżetówki/kierwcy narzekają na pensje - przecież mamy wolny rynek i każdy może zostać programistą.

A teraz płacz bo jednak wychodzi na to że nie jesteście tacy mądrzy i można was zastąpić AI oraz studentami którzy się pchają do waszej branży jak muchy do światła i zaniżają stawki.

#programista15k #pracait #pracbaza #zarobki #programowanie
  • 14
  • Odpowiedz
@Viado: musialo wkoncu dojsc do przesytu to logiczne, juz w 2015 mowilem o tym moim ziomkom,ze chwila moment i to jebnie.Powiedzieli ze jestem #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) 2 z nich obecnie placze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Viado: w tym przekonaniu o byciu zajebistym i niezastąpionym mnie tam bawiło i bawi te stawianie twardych warunków ad. pracy zdalnej ( ͡º ͜ʖ͡º) hurr durr full remote albo zobaczy Janusz jak go wnerwię wypowiedzeniem

tymczasem firmy masowo wprowadzają hybrydę/onsite i jakoś kozaki nie zwalniają się

u kolegi w stołecznym oddziale korpo w pionie IT weszły 2 dni w tyg. na miejscu, najpierw 3/4 osób w
  • Odpowiedz
@glos_zenady: no nie wiem. U mnie była sytuacja taka, że przy zatrudnianiu byłem zapewniany wielokrotnie że te konkretne stanowisko jest w 100% zdalne od zawsze na zawsze. Jakiś czas było ok, choć był #!$%@? bo były 4 wolne wakaty. Zmienił się kierownik i z dnia na dzień zarządził że wracamy w 100% do biura. Ja od razu L4 i szukałem innej roboty, 3 osoby #!$%@?ły zaraz po mnie. Dział chyba musiał
  • Odpowiedz
@glos_zenady: niby tak, ale niedawno ttpsc zwolniło 100 osób, w tym mojego ziomka admina apki, pracował tam 5 lat i tak o go #!$%@?. Na początku sam do mnie pisał, żeby mu znaleźć robotę bo lipę ma. Tera patrzę na linkedinie a on poszedł na devops'a, także level up.
  • Odpowiedz