Wpis z mikrobloga

Pytanie do popierających #cpk, czemu kolejny raz gdy rozmawiam ze zwolennikiem cpk i spotykam się z kłamstwami, obrażaniem mnie, manipulacjami i kłamstwami?


@aarahon: Jaką masz opinię na temat bandyckich wywłaszczeń pod CPK?
@aei9077: twoje pytanie zawiera tezę że te wywłaszczenia są bandyckie a na pytania z tezą której nie mogę potwierdzić zwyczajnie nie odpowiadam. Mogę za to powiedzieć co sądzę o samych wywłaszczeniach a sądzę że są źle prowadzone. Z tego co słyszałem i udało się potwierdzić to pojawia się tam wiele błędów i rozbieżności, nawet w cenach podobnych gruntów. Dla przykładu dość wysoko wyceniają samą działkę a bardzo nisko budynki na niej.
Pytanie do popierających #cpk, czemu kolejny raz gdy rozmawiam ze zwolennikiem cpk, spotykam się z kłamstwami, obrażaniem mnie, manipulacjami i kłamstwami?


@aarahon: bo większość z tych gamoni to po prostu odpowiednik starych bab z wypranymi telewizją mózgami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mechanizmy manipulacji inne, ale skutki te same:
- fanatyczne idealizowanie projektu
- negowanie jakichkolwiek wad
- posługiwanie się wyuczonymi hasełkami
- większość treści to kłamstwa
twoje pytanie zawiera tezę że te wywłaszczenia są bandyckie a na pytania z tezą której nie mogę potwierdzić zwyczajnie nie odpowiadam. Mogę za to powiedzieć co sądzę o samych wywłaszczeniach a sądzę że są źle prowadzone. Z tego co słyszałem i udało się potwierdzić to pojawia się tam wiele błędów i rozbieżności, nawet w cenach podobnych gruntów. Dla przykładu dość wysoko wyceniają samą działkę a bardzo nisko budynki na niej. Potem przychodzi
aei9077 - >twoje pytanie zawiera tezę że te wywłaszczenia są bandyckie a na pytania z...

źródło: Screenshot 2024-02-19 at 18.34.02

Pobierz
Mogę za to powiedzieć co sądzę o samych wywłaszczeniach a sądzę że są źle prowadzone. Z tego co słyszałem i udało się potwierdzić to pojawia się tam wiele błędów i rozbieżności, nawet w cenach podobnych gruntów.


@aarahon: Jak może być źle prowadzone coś czego nie ma? To jest klasyczna manipulacja, bo możesz się bronić skrótem myślowym, tym że miałeś na myśli np. PDN, ale dalej to przeciętnego człowieka wprowadza w błąd,
skoro tego nie ma... To po co prawo je przewiduje?


@aarahon: XD przecież ci napisałem, że wywłaszczenia zaczną się po wydaniu decyzji lokalizacyjnej, ale póki co nie było ani jednego bo nie było tej decyzji, CPK uruchomiło program dobrowolnych nabyć i negocjuje indywidualne umowy z właścicielami aby tych przymusowych wywłaszczeń było jak najmniej, PDN daje dużo bardziej atrakcyjne warunki od zwykłego wywłaszczenia, dlatego zgłosiło się do niego ponad 80% właścicieli zabudowanych
przecież ci napisałem, że wywłaszczenia zaczną się po wydaniu decyzji lokalizacyjnej


@aei9077: czekaj, czekaj, jak może się zacząć coś czego nie ma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aarahon: To już jest jakiś fikołek wyższego rzędu. Nie ma jescze wywłaszczeń pod CPK, ale będą jak będzie decyzja lokalizacyjna i nie będzie się dało wszystkich nieruchomości skupić w rynkowych negocjacjach. To takie trudne?
Nie ma jescze wywłaszczeń pod CPK


@aei9077: ja to wiem, ty to wiesz, a mimo to zapytałeś o to. Wydało mi się to dziwne. Wszedłem na twoje wpisy i bez niespodzianki, w niedawnych swoich wpisach wspominasz o CPK. Więc napisałem zgodnie z prawdą:

twoje pytanie zawiera tezę że te wywłaszczenia są bandyckie a na pytania z tezą której nie mogę potwierdzić zwyczajnie nie odpowiadam.


@aei9077: i na to pytanie nie
A to jak chciałeś się pobawić w psikusy, a nie porozmawiać o konkretach to w sumie się nie dziwię, że ludzie cię atakują.


@aei9077: no właśnie chciałem, bardzo chciałem rozmawiać o konkretach ale przyszedł Mirek, zwolennik CPK, który zaczął od czegoś co według mnie jest manipulacją - zadał pytanie o coś co według niego jeszcze nie ma, w dodatku pytanie było z tezą.
Pytanie do popierających #cpk, czemu kolejny raz gdy rozmawiam ze zwolennikiem cpk, spotykam się z kłamstwami, obrażaniem mnie, manipulacjami i kłamstwami?


@aarahon: Stajesz po drugiej stronie i jak widzę omijasz niewygodnie argumenty. U wielu przeciwników CPK wygląda to tak, że najpierw wybrali, że są przeciw i tak to idzie.

Piszesz:

Mogę za to powiedzieć co sądzę o samych wywłaszczeniach a sądzę że są źle prowadzone. Z tego co słyszałem i
no właśnie chciałem, bardzo chciałem rozmawiać o konkretach ale przyszedł Mirek, zwolennik CPK, który zaczął od czegoś co według mnie jest manipulacją - zadał pytanie o coś co według niego jeszcze nie ma, w dodatku pytanie było z tezą.


@aarahon: Zapytałem co sądzisz o bandyckich wywłaszczeniach pod CPK, bo byłem ciekawy czy będziesz wiedział, że nie było jeszcze żadnych wywłaszczeń pod CPK, zamiast mi odpisać że ich nie było, lub się
zrobiłem to po to żeby złapać cię na manipulacji - czyli tego co zarzucam zwolennikom CPK. Jak widzisz, udało się.


@aarahon: Nic ci się nie udało, po prostu wywróciłeś pionki na szachownicy i podskakujesz z radości, że wygrałeś.
Tymczasem nikogo jeszcze nie wywłaszczono.


@Okcydent: ale w ogóle nie wywłaszczono czy nie wywłaszczono pod CPK? Bo ja pisałem ogólnie, nawet wcześniej napisałem że nie odpowiem na zadane pytanie. Zrobiłem to celowo żeby wskazać iż osoba która popiera CPK zaczęła rozmowę manipulacją - pytaniem z tezą.