Wpis z mikrobloga

@oficjalniemartwa: Wystarczy,że nie będziesz ziemniaków obierać, najlepiej wybierać takie żeby w ogóle nie kroić. Oliwa z oliwek, sól i rozmaryn, świeży oczywiście i to sporo, nie suszony, bo zaraz ktoś by nasypał tego. Na papier do pieczenia, obtoczyć, ułożyć, trochę soli jeszcze na wierzch, dlatego lepiej dać mniej przed obtoczeniem w oliwie i 180 gora i dół.

#ziemniakowniezostawiaj
Ziemniak43212 - @oficjalniemartwa: Wystarczy,że nie będziesz ziemniaków obierać, najl...

źródło: 1000003281

Pobierz
@sberatel nie jest sucha, najpierw dodałam troszkę cukru i soli i ugniotłam, potem łyżka octu ryżowego, do tego ziarna kolendry i pieprzu zgniecione w moździerzu i na koniec zalałam to suszonym chilli mocno podgrzanym w oliwie.
@Ziemniak43212 robię czasem takie ziemniaki jak wkleiłes (btw polecam odmiane Gala do pieczenia), ale ogólnie ziemniaki to coś na co muszę mieć super ochotę. Gdyby przestały istnieć to na luzie mogłabym bez nich żyć. Dzisiaj to był eksperyment, ale brak odpowiedniej foremki go zniszczył xD
@oficjalniemartwa: @Ziemniak43212 Ja też polecam zawinąć umytego ziemniaka w skórce w folie aluminiową i wrzucić przy okazji pieczenia do piekarnika (mogą leżeć nawet na tym samym dole na płycie która grzeje. Potem takiego upieczonego ziemniaka odwijasz, dajesz masło i sól do środka i smakuje jak z ogniska.