Wpis z mikrobloga

Wykopki ale wam zaraz części z was dupa pęknie, przyszła faktura za rozliczenie roczne z Enei.

Chata 280 m², ogrzewana pompą ciepła 12 Kw, zasilane z sieci + 9.8Kw fotowoltaika prosument na starych zasadach
Modernizacja zainspirowana cenami opału po ataku mongołów na Ukraine.
To jest pierwszy pełny rok na pompie wiec mogę z czystym sumienie się wypowiedzieć jak faktycznie wyszło.
Przed pompą i foto:
5K z groszami rocznie za prąd cały rok.
9K z groszami za pelet ogrzewanie i ciepła woda cały rok.
Temperatura w domu 22 C°

A za ten rok:
Prąd cały rok, ogrzewanie i ciepła woda cały rok
2600zł xd
Przegląd foto i pompy 600 zł.
Temperatura w domu 21,5 C°
PLUS BONUS
Cały rok nawet palcem nie dotknąłem nic, żadnego podkładania czy dosypywania, zero popiołu, zero #!$%@? sadzy i kurzu.
Jedyna styczność z urządzeniem to przez smartfona, jak ustawiam temperaturę wody bo czasami lubię konkretnie gorącą kąpiel a 99% roku jest ustawiona "normalna" ciepła woda.

Nie słuchajcie debili co srają na pompy ciepła i wypisują jakieś kretyńskie wywody wykminione na chłopski rozum
Matematyka nie kłamie, 11k w kieszeni i wszystko praktyczkie tak samo bez kiwnięcia palcem
Pozdrawiam lamusów śmiejących się z POMPIAŻY.

#pompaciepla #prad #ekonomia #ekologia #oze #shitwykopsays #bekazpodludzi
SHOGOKI - Wykopki ale wam zaraz części z was dupa pęknie, przyszła faktura za rozlicz...

źródło: 04f0788b2932ad7df89eb6385e2018b749dd34163d199a0f5207c5da667fff74

Pobierz
  • 28
via Android
  • 0
@TakiSobieLoginWykopowy
Enea bierze wszystko a oddaje 80% za to że są moim akumulatorem, to co wykorzystam zanim wejdzie do sieci to moje.
Wszystko dofinansowane "czystym powietrzem" wyszło trochę pknad 80K matematykę zostawiam tobie.
Enea bierze wszystko a oddaje 80% za to że są moim akumulatorem, to co wykorzystam zanim wejdzie do sieci to moje.

Wszystko dofinansowane "czystym powietrzem" wyszło trochę pknad 80K matematykę zostawiam tobie.


@SHOGOKI: z dotacją to wszytko się opłaca. Jednak obecnie są chyba inne warunki więc chwalenie pompy ciepła przez twój pryzmat jest nieuzasadnione. Chociaż nie wiem jakie są obecnie warunki, musiałby się ktoś wypowiedzieć
@SHOGOKI ok. Przyjmując że wydałeś 80k zł to trzeba to jeszcze doliczyć, bo żywotność pompy i paneli to około 20 lat, więc wychodzi 4k zł rocznie. Czyli w przeliczeniu rocznym to nie 11k zł w kieszeni tylko 7k, co i tak jest fajnym wynikiem :)
@SHOGOKI: u mnie tak samo, ponad 2500zł cały rok w domu 240m na kaloryferach. Wcześniej 3000 prąd i 5500 opał (teraz jest za 8000). Nie odliczałeś od podatku? Pamiętaj że pompa zaraz się zepsuje a panele stracą wydajność i w ogóle przegrałeś życie.
ok. Przyjmując że wydałeś 80k zł to trzeba to jeszcze doliczyć, bo żywotność pompy i paneli to około 20 lat,


@FoxX21: U mnie w 2019 PV 22 tys. zł 8,5 kWp, do dzisiaj naprodukowała 37280 kWh. Już się zwróciła, licząc wszystko po 80% daje to:

2020 9489 kWh * 80%=7591 kWh * 0,62 zł = 4706 zł
2021 8762 kWh * 80%=7010 kWh * 0,63 zł = 4416 zł
2022 9615
DRESIARZZ - > ok. Przyjmując że wydałeś 80k zł to trzeba to jeszcze doliczyć, bo żywo...

źródło: 2024-02-18 20.25.08 0e261bcb9d1e

Pobierz
@SHOGOKI: @DRESIARZZ tylko PV na starych zasadach to coś w stylu kredytu 2%, na wasze rachunki zrzucają się inni odbiorcy. Wasza wyprodukowana energia nie czeka na zimę, tylko produkuje ją zwykła elektrownia cieplna.

Wpis należy traktować jako trolowanie, bo dziś nikt takich warunków nie dostanie, a własny magazyn nie opłaca się finansowo.
tylko PV na starych zasadach to coś w stylu kredytu 2%


@j3sion: Wiem i teraz żałuję, że nie zainstalowałem PV na starych zasadach w drugim domu, bo teraz...

Teraz pozostaje czekać aż ceny magazynów spadną.

W drugim domciu rachunki za prąd nawet 1400 zł na dwa miesiące.

Ogólnie po co to piszesz, my to wiemy :) Z drugiej strony w słoneczne dni gdy klimatyzatory idą na full to konkretnie odciążamy elektrownie.
via Android
  • 1
@DRESIARZZ z ceną wyszło jak wyszło bo mam trochę fotowoltaikę pogmatwaną...
Na dahu wyłożyliśmy 4.5KW na sam prąd bo policzyliśmy że się opłaca przy naszej konsumpcji prądu.
Potem ceny opału #!$%@?ły w kosmos i zdecydowaliśmy się na pompę i dołożyliśmy drugie 4.5kw... a że na dach się nie zmieściła to na posesji mam konstrukcją która kosztowała extra, no i mam 2 inwentery (w sumie spoko bo jak coś się #!$%@? to zawsze