Wpis z mikrobloga

Dzisiaj odkryłem że nie działa mi tempomat.

Pytanie jak bardzo mam przewalone pod względem finansowym?
To już jest nowsza technologia bo nie ma linek przepustnica jest elektryczna.

Z takim nie miałem wcześniej styczności, tylko takim na linki i silnik elektryczny który sterował przepustnica ciągnąć za linki.

A tutaj nie wiem jak się za to wziąć. Jest manetka z wtyczka i idzie do sterownika silnika który steruje przepustnica elektryczna. To co tu się może zepsuć. Nic.

Fabia 2001r

Jakieś wskazówki? Błędu absu nie ma bo chyba z czujników kol bierze prędkość?

#mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 22
  • 0
@v-tec: da się tylko mam vcds lite. I mimo staran nie udało mi się znaleźć pełnej wersji mozna nim odczytać błędy ale bez numerów, są ukryte w tej wersji. Wiec tylko wiesz ze jest błąd, ale jaki to nie wiadomo.

Więc mogę podpiąć aby sprawdzić czy jest błąd w tym układzie ale jaki to się nie dowiem.
@r5678: bez diagnostyki pełnym VCDS nie ma co do tego podchodzić

Może być czujnik pedału hamulca, a może być też tak że manetka się uszkodziła - w VCDS można sprawdzić działanie przycisków
@r5678: Jak masz elektroniczny pedał gazu to wszystko do tempomatu jest w ECU silnika. Masz tam w którymś bloku stan obu odwodów czujnika hamulca bo czujnik jest 2 w 1, czujnik sprzęgła oraz stany manetki. Jak to 2001 rok to możesz VAG-COMem się połączyć tylko też musisz mieć "pełną wersje" która zadziała z kablem za 30zł.
Jak z manetki wystają tylko kable to w środku jest hallotron, który określa swoją odległość od ruchomego magnesu który też tam na pewno gdzieś jest na ruchomym elemencie.Na tej podstawie wysyła dane gdzieś tam dalej 'do centrali' najczęsciej.
  • 0
@biskup2k: @trzaichlac69 @Choppex @komoornik

Miałem okazje zrobić jakąś diagnostykę i tylko przysporzyło to pytania.

Czujniki pedałów działają
Manetka, też działa. poza zmniejszaniem prędkości pozostałe funkcje chodzą.
błędów nie ma żadnych
czujniki prędkości też ok.

To czemu się nie włącza? przecież on nie wie czy mu działa przycisk czy nie, jak by wiedział to by wywaliło błąd. Skoro aktywacja tempomatu przycisk działa no to powinien się włączyć. I teraz nie wiem, wymienię
@r5678: Sprawdzałeś dokładnie w innych sterownikach? ABS, Moduł centralnej elektryki, moduł komfortu. Sprawdź w sterowniku ABS czy widzi prędkość wszystkich kół, jak mówisz że wjechałeś w dziurę. Wgl a działał kiedyś? Może po prostu nie zakodowany?
  • 0
@Choppex: sprawdzalem to wszystko co piszesz. No działał i dużo z niego korzystałem toć mówię że przestał działać

Jedyne co mogę dodać że w sierpniu jak robiłem duża trasę to włączając kierunkowskaz czasami wylaczalo mi tempomat ale nie zawsze. W między vzasie podpinałem się kompem i był błąd tempomatu nie wiem jaki bo zablokowany w vcds opis. Ale jak go skasowałem to już nie wrócił i nie było problemu z tempomatem
  • 0
@Choppex: Planowałem nową w zamienniku wziąć. Tylko właśnie podmiana, nawet jak nie będzie działać to nie chciało by mi się już wracać do starej, z racji na to, że dopiero jak się przejedziesz będziesz wiedzieć czy działa. Czyli musisz wszystko poskładać, kierownicę przykręcić, poduszkę podłączyć. Jest tam troche zachodu plus śruba do kierownicy może być użyta 5 razy i potem trzeba ją zmienić. Nie wiem ile razy wcześniej była zdejmowana.

No