Wpis z mikrobloga

proszę mi wybrać kuchnie XD

PS ściany w całym mieszkaniu białe, panele będą jak widać na próbce blatu przyłożonego do podłogi w pierwszej, jasnej wersji
co do układu funkcjonalnego, to ma swoje wady z których zdaje sobie sprawę, ale jest to jakiś kompromis na który muszę pójść

#kuchnia #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #ikea #architekturawnetrz
PanLodowegoOgrodu - proszę mi wybrać kuchnie XD
 
PS ściany w całym mieszkaniu białe,...

źródło: porownanie

Pobierz

Która kuchnia ładniejsza?

  • Pierwsza - jaśniejsza 57.0% (232)
  • Druga - ciemniejsza 43.0% (175)

Oddanych głosów: 407

  • 38
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: Ani jedna mi się nie podoba, ale to chyba kwestia tych fatalnych wizualizacji. Zmień koncept w tej ciemniejszej wersji- sugeruje zamiast białych szafek u góry dać „drewniane” fornirowane, dopasowane do podłogi. Bo tak się nic nie klei. W jasnej wersji jest spójniej ale mdlo.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: mam te pastelowe zielone fronty z ikea i okazało się, że nie powodują jakiegoś wyraźnego zaciemnienia. Kuchnia przynajmniej wygląda inaczej niż 90% kuchni ikeowskich w Polsce. Gdybym brał to znów pastelowe. Blat wziąłem dębowy i też pływający do podłogi i zupełnie się to nie gryzie z panelem o innym odcieniu i strukturze drewna
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: zmień blat z tego marmurka na coś innego. Ja tutaj widzę drewniany blat(drewniany nie oznacza że z drewna ale imitujący- chociaż). Dobierz coś ładnego do podłogi- będzie dobrze wyglądać
  • Odpowiedz
Hej, układ masz zły, jak możesz zmienić to nie dawaj zlewu obok lodówki bo to nie wygodne, zlew lepiej wrzucić pod okno lub zamień z płytą. Nie bierz jasnego blatu, ponieważ kurz, okruchy, plamy itp każdy syf będzie widać, na czarnym także ale może mniej. W ciemnym wariancie lepszy drewno podobny blat, nie ma się co ich bać jeżeli nie jest z drewna. Drewno się łatwo obija i trzeba olejowac/malować bo po
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: jedna i druga wersja jest do bani, druga jest gorsza od pierwszej. Kto ci podpowiedział kolor szafek przy wersji 2? W 1 to kolor paneli na podłogę jest do kitu.
Jak się kogoś pytasz o radę to musi być widać jak pomieszczenie jest nasłonecznione i do tego wybiera się kolory dopiero, ważne jest to co jest pomiędzy szafkami i podłoga. Jak to jest otwarta kuchnia to jeszcze warto spojrzeć na
  • Odpowiedz
  • 0
Kolorki oba ładne, ważne żeby było dużo światła. Polecam ledy pod szafka i jasna ścianę między blatem a szafkami wiszącymi.
Jeśli możesz to wywal szafkę narożna i np. zrób sobie "wyspę", choćby malutką. Szafki narożne są bez sensu w każdym wydaniu.
Ciemna armatura kuchenna to utrapienie - momentalnie zachodzi kamieniem. Chyba że masz właściwą instalacje do wody.

Odsun zlew od lodówki trochę żeby coś tam jeszcze zmieścić. Blatu roboczego i tak masz
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: tak jak pisałem wszystko określa się do warunków na miejscu i pomysłu na to co jest pomiędzy meblami.
Tu widać małe okno, więc będzie ciemno. Lepiej wstawić meble jaśniejsze z wyrazistym kolorem albo białe, a ciemniejszy blat, ale nie czarny, może jakiś blat kamienny piaskowiec.

co jest nie tak
1. dziwny kolor szafek na dole i biały, bez wyrazu blat
2. zielony nie wiadomo jaki kolor i czarny blat
w
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: patrzac po wizualizacjach to bym Ci radzil:
1. przesunac zlew dalej od lodowki zebys mial tam kawalek blatu do wyciagania rzeczy z lodowki, zebys nie musial zamiatac po calej kuchni ciagle
2. Lodowke otwierac w druga strone bo drzwiami lodowki zablokujesz sobie przejscie na kuchnie i bedziesz musial ciagle je 'wymijac'
3. Nie wiem jaka masz wysokosc miedzy blatem a oknem ale raczej nie rob tego za blisko bo przy
  • Odpowiedz
@los_amigos jak ten zlew chcesz przesunąć? Przecież ta kuchnia jest zbyt mała na takie kombinacje a sama szafka ma z 70-80cm więc to tylko nie problem do przeniesienia paru rzeczy z lodówki?( ͡° ͜ʖ ͡°)

A okno czy obniży blat czy nie to i tak uwali.
  • Odpowiedz
@Palinkka @Qullion

Właśnie dlatego dodałem ten post, bo nie jestem przekonany do tych rozwiązań i sam już nie wiem co robić.

Ściany mam wszystko białe w mieszkaniu, podobnie drzwi. Na razie nie chciałem ich malować, ale mogę zawsze pomalować.

Światła jest dużo w tym pomieszczeniu, bo to salon z aneksem.

Kuchnia z ikea, bo cenowo to dobrze wychodzi moim zdaniem, a jest też spory wybór kolorów.

Help :(
PanLodowegoOgrodu - @Palinkka @Qullion 

Właśnie dlatego dodałem ten post, bo nie jes...

źródło: image_picker_106703FC-6714-45F7-8D52-D69285C6D9A8-82099-0000276B3FCDAA4B

Pobierz
  • Odpowiedz