Wpis z mikrobloga

Stargate: Universe. Serialowa perełka, której nie doceniliśmy

To w zasadzie ostatnia produkcja ze świata Gwiezdnych Wrót, którą mieliśmy okazję obejrzeć. No i się nie sprzedała :(. Studio MGM skasowało ten projekt, choć miał szansę stać się czymś genialnym. Od jej premiery minęło już 15 lat! W pewien sposób wyprzedził swoje czasy i prawdopodobnie dziś odebralibyśmy go zupełnie inaczej. Co poszło nie tak? Powodów może być wiele. Szkoda, bo jeden z aktorów stwierdził, że to co było planowane na kolejne sezony było "#!$%@?". Prawie dosłownie cytując ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz wszystko w rękach łysego z Amazonu! A ponieważ to właśnie Amazon uratował on już wcześnie genialne The Expanse, to można mieć podstawy do optymizmu. Mają zmysł do sci-fi najwyraźniej. Zobaczymy!

Są tu jacyś fani Gwiezdnych Wrót? Oglądaliście Universe? Jak oceniacie ten serial na tle SG-1 czy Atlantis?

Zapraszam do oglądania materiału i dyskusji ( ͡º ͜ʖ͡º)
#stargate #gwiezdnewrota #seriale #filmy #rozrywka #ciekawostki #sg1 #stargateatlantis
Sangreal - Stargate: Universe. Serialowa perełka, której nie doceniliśmy

To w zasadz...
  • 64
@Sangreal:

genialne The Expanse


W którym niby miejscu genialne? Pierwsze dwa sezony niezłe, ale później? Tragedia, a ostatnie dwa to już wymęczyłem aby mieć ogląd na całość. W sumie to powinni zakończyć na otwarciu portalu (sezon 3?), dalsze części są już całkowicie zbędne. Lepiej zrobić takie otwarte zakończenie z nadzieją dla widzów, niż ciągnąć mnożąc gówniane wątki i pogrążając coraz bardziej głównego bohatera. W sumie to on mnie najbardziej odrzucał, bo
@Sangreal: jestem wielkim fanem SG :) Do tego stopnia, że nawet rzuciłem się jak wygłodniały Reksio na szynkę na Stargate Origins nakecony w 2018 roku płacąc jakieś chore pieniądze wtedy za dostęp do niego w dniu premiery ;)
Ps. niestety się zawiodłem .
Stargate to nie jest to samo bez tej autoironii i humoru jak dawał Richard Dean Anderson. Serio.

Choć to też trochę symbol czasów bo Z Archiwum X, mimo że aktorzy inni to też było znane z autoironii. Dlatego kocham oba seriale.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Moim zdaniem najlepszy , cala reszta serii SG jest dla mnie taka jakaś tandetna i robiona po taniości , tutaj 1 raz był porządny scenariusz , efekty , gra aktorska , nie był taką telenowelą sci-fi / zapchaj dziurą czasu antenowego.
@Sangreal a według mnie to najgorsza część serii, głównie przez dretwych aktorów, najlepsza była atlantyda, a oglądałem po kilka razy wszystkie serie ( ͡º ͜ʖ͡º) chociaż i tak lost najlepszy
@Sangreal: Nie masz racji, że to ostatnie z gwiezdnych wrót.
Jest jeszcze film z 2018 o tym, co działo się po znalezieniu wrót w latach 20 XX wieku.
Nie oglądałem,.ale trafiłem na Apple tv na możliwość zakupu

Także dzisiaj poszukam gdzie trzeba i może zobaczę.
@Sangreal: oglądałem dwa ostatnie sezony atlantis na bieżąco podobnie jak universe i to co zrobili z universe to była porażka. Pierdzielenie o tym jak wyprzedza swoje czasy to można sobie o kant dupy potłuc. Ten serial był denny, sztywny i nudny, nie ma się co tutaj nad tym rozwodzić. Ludzie wtedy nie chcieli tego bardzo oglądać bo polubili klimat sg1 i atlantisa, ciągnęli oglądanie sgu na siłę. Serial nie oferował tego