Wpis z mikrobloga

Stargate: Universe. Serialowa perełka, której nie doceniliśmy

To w zasadzie ostatnia produkcja ze świata Gwiezdnych Wrót, którą mieliśmy okazję obejrzeć. No i się nie sprzedała :(. Studio MGM skasowało ten projekt, choć miał szansę stać się czymś genialnym. Od jej premiery minęło już 15 lat! W pewien sposób wyprzedził swoje czasy i prawdopodobnie dziś odebralibyśmy go zupełnie inaczej. Co poszło nie tak? Powodów może być wiele. Szkoda, bo jeden z aktorów stwierdził, że to co było planowane na kolejne sezony było "#!$%@?". Prawie dosłownie cytując ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz wszystko w rękach łysego z Amazonu! A ponieważ to właśnie Amazon uratował on już wcześnie genialne The Expanse, to można mieć podstawy do optymizmu. Mają zmysł do sci-fi najwyraźniej. Zobaczymy!

Są tu jacyś fani Gwiezdnych Wrót? Oglądaliście Universe? Jak oceniacie ten serial na tle SG-1 czy Atlantis?

Zapraszam do oglądania materiału i dyskusji ( ͡º ͜ʖ͡º)
#stargate #gwiezdnewrota #seriale #filmy #rozrywka #ciekawostki #sg1 #stargateatlantis
Sangreal - Stargate: Universe. Serialowa perełka, której nie doceniliśmy

To w zasadz...
  • 64
@Sangreal: przesada z tą wyjątkowością, jak dla mnie serial nie miał celu a te dramaty między ludzkie były odłączone od ich sytuacji, estetyka była fajna ale nie wykorzystana
@Sangreal: SGU nudziło z początku ale jak już wciągnęło to pochłaniało doszczętnie. Ciężko porównywać to do sg albo sg:a, ale jako taki spinoff był bardzo ciekawy.
To był jeden z lepszych seriali przygodowych sci-fi z tych nowych. Chyba z trzy razy oglądałem. Doktorek, sytuacje do rozwiązania, co chwilę nowy świat na innych planetach. Ahh.

Btw. Jak to the expanse miało upaść? Po którym sezonie? Teraz czytam książki, polecam. Po paru latach zapomniałem co się działo i można od nowa przeżywać tą fabułę :)
Genialne przez wszystkie sezony. Pokaż mi lepsze sci-fi, film albo serial.


@olszus: A choćby i Westworld. Zdecydowanie lepsza obsada, świetna wizja, fantastyczny świat i wciągająca fabuła. Oczywiście porównując pierwsze sezony, bo dalej nie mogłem oglądać ale mam w kolekcji "do nadrobienia". Oczywiście inna konwencja, więc inaczej się te seriale odbiera, ale bez problemu można go zaliczyć do równie dobrych a nawet lepszych produkcji. The Mandalorian też był dobry, aczkolwiek średnio lubię
Oczywiście że znamy, poleciał bo nie miał takich wyników w prime time. Utardy wolą papkę gdzie nie trzeba nic myśleć. Dlatego zmieniono trochę plot ost. sezonu by zostawić sobie furtkę jeżeli inna wytwórnia chciałaby to nakręcić. Szkoda bo tak jak piszesz perełka. Coś jak Firefly.
Musiał SG:U paść bo nie miał grupy odbiorców. SG-1 i Atlantis ma/miał dużą grupę fanów do których SG:U kompletnie nie trafil. Pamiętam jak oglądałem pierwszy odcinek Universe to można powiedzieć miałem kisiel w gaciach, akcja w bazie zasilanej wulkanem, przejście przez wrota na statek w innej galaktyce - wzór, ciężko sobie wyobrazić lepsze wprowadzenie. Potencjał ogromny, eksploracja statku, nowe planety materiału na kilka sezonów. To co dostaliśmy w pierwszym sezonie było niestrawne,
Ja generalnie uwielbiam uniwersum stargate jednak obejrzałem jedynie SG1 i SGA, SGU miał straszne kiepskie recenzje (plus ciężko to było znaleźć) i jakoś wyleciało z mojego radaru. Pewnie za kilka lat zrobię sobie powrót i obejrzę wszystko od nowa (tym razem z SGU) - może do tego czasu coś się ruszy :).
@spinaczel:

Alcon Entertainment produces and finances the series. It sold three seasons to Syfy, which canceled the series in May 2018. Fans protested the cancellation, gathering over 100,000 signatures for an online petition. They lobbied Amazon Studios and Netflix to greenlight the fourth season and a crowdfunding campaign paid for an airplane to fly a "#savetheexpanse" banner around Amazon Studios.[23][24] Celebrities including Wil Wheaton, George R. R. Martin, Patton Oswalt