Wpis z mikrobloga

#rod #nieruchomosci #urbanistyka #katowice

Na fali ostatnich dyskusji o ogródkach działkowych otwieram nitkę z najbardziej patologicznie położonymi #rod

Katowice, okolice ul. Francuskiej i Ceglanej. Mógłby być zajebisty park miejski ze stawem, położony prawie bezpośrednio przy południowej granicy śródmieścia. Ale nie! Lepiej zrobic ogrodzony teren dla garstki wybranych, przez co mieszkańcy centrum muszą iść 1.5km do ogólnodostepnych zielonych terenów rekreacyjnych:
mehow - #rod #nieruchomosci #urbanistyka #katowice

Na fali ostatnich dyskusji o ogró...

źródło: rod

Pobierz
  • 59
  • 2
@octahedron: Na tych ogrodkach na przeciw stadionu AWF sa podobno jakies zabytkowe altanki wiec to jest nie do ruszenia. Gdyby udalo sie tam zrobic park to osobiscie chcialbym, zeby od poludnia - jako odgrodzenie od autostrady - powstal jakis budynek z kawiarniami/restauracjami z tarasem widokowym bo to jest jedno z wyzej polozonych miejsc przy centrum ze swietnym widokiem na panorame miasta:
mehow - @octahedron: Na tych ogrodkach na przeciw stadionu AWF sa podobno jakies zaby...

źródło: rod2

Pobierz
  • 3
@Jubileusz: Mieszkam w Katowicach cale zycie. To nie jest mala powierzchnia bo prawie tyle co park Kosciuszki. Do muchowca jest 1.5km, a tak park bykby dostopny bezporedni przy tej czesci srodmiescia/paderewy. Serio uwazasz, ze staw tak blisko centrum, co w dzisiejszych czasach jest na wage zlota, powinien byc obudowany ogrodkami dzialkowymi w taki sposob, ze nawet ci dzialkowicze z niego nie korzystaja? XD
  • 1
@Jubileusz: Aha, czyli staw Grunfelda zostawmy niedostepny dla ludzi bo 900m dalej jest park Kosciuszki, ale w miejsce stadionu juz mozna zrobic zielen dla ludzi mimo, ze jest tak samo daleko od parku?

@sylwke3100: z takim nastawieniem to mozna w ogole z domu nie wychodzic bo na pewno nic sie nie uda i jeszcze mnie samochod przejedzie.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dzem_z_rzodkiewki No tak bo mieszkania deweloperskie są każdego a nie dla wybranych ( ͡º ͜ʖ͡º)

Kolejny raz powtarzasz te same brednie. Gdyby RODy były dla wybranych to nie byłoby nigdzie ofert kupna prawa do tego tworu. No ale skoro ja mogę sobie w Warszawie prawo do ROD kupić to jednak przeczy twojej gadaninie.

No ale wiadomo deweloper kazał ci tak mówić to będziesz powtarzał