Wpis z mikrobloga

Przy urządzanie i remoncie mieszkania są rzeczy na których mozna oszczędzić i są rzeczy na których oszczędzać nie warto, bo mocno wpływają na finalny efekt użytkowy/wizualny.

Z rzeczy na których nie warto oszczędzać, to dla mnie:
Drzwi, podłogi, wykończenie łazienki, sprzęty agd.

Co z waszej perspektywy jeszcze jest ważne? Co robi tak zwana różnice? Na pewno w wnętrzach premium królują blaty inne niż laminaty, ale czy warto dopłacać do np granity lub konglomeratu? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

#mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #architekturawnetrz
Wirtuoz - Przy urządzanie i remoncie mieszkania są rzeczy na których mozna oszczędzić...

źródło: IMG_0958

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Co z waszej perspektywy jeszcze jest ważne?


@Wirtuoz: nic, koniec końców w domu tylko śpię i jak najczęściej chcę z niego wychodzić i korzystać z życia. Jedyne do czego bym dołożył z perspektywy czasu to naprawdę dobry okap. Piekarnik, mikrofala, zmywarka, pralka mogą być najtańsze, a lodówka z jakimś nofrostem i tyle. Po miesiącu i tak wszystko powszednieje bez względu na cenę, jaką się wydało
  • Odpowiedz
@Wirtuoz wykonczylem jedno mieszkanie najtaniej jak się da, a drugie bardzo drogo bez oszczedzania na niczym. Trzecie mieszkanie zrobie jak najtaniej, bo teraz juz wiem że nie warto do niczego doplacac.
  • Odpowiedz
@Wychwalany jak przebywasz długo na kanapie to nie warto dopłacić do wygodniejszej? Dużo gotujesz to też najtańszy okap bierzesz i później wali ci w mieszkaniu.Troche bezsensowne jesto to co napisaleś( no chyba że rzeczywiście minimum ci wystarcza w każdym aspekcie. Jak przeszkadza ci rysowanie się paneli to też najtańsze weźmiesz? Dla każdego co innego jest bardziej funkcjonalne i warto aby każdy indywidualnie rozważył czy dopłacenie do danej rzeczy jest dla niego istotne.
  • Odpowiedz
długo na kanapie to nie warto dopłacić do wygodniejszej?


@snnop93: cena nie ustala wygody, gabka i spręzyny kosztują tyle samo w kanapie drogiej i taniej

najtańszy okap bierzesz i później wali ci w mieszkaniu


@snnop93: deweloperzy montuja ograniczenia przeplywu w kanalach okapowych, po co okap za 2000 zł ktory bedzie stłumiony zamontowanym ogranicznikiem? Tanie okapy na I biegu maja moc wyższą nić zamontowane ograniczniki, wiec po co przeplacac. Wystarczy wiedziec
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: za rzeczy z których korzystamy najwięcej czasu w ciągu doby/tygodnia ( np łóżko/materac, tv, sofa, monitor, krzesło biurowe itp) chyba warto wybrać najlepsze na jakie nas stać. Rzeczy rzadziej używane (np piekarnik,mikser, samochód, itp) można bardziej budżetowo. Oczywiście każdy ma inne priorytety. Dodatkowo przy remoncie rzeczy montowane na stałe(glazura, drzwi, listwy itp) powinny być lepszej jakości w porównaniu do reszty łatwo wymienialnej(agd, baterie itp)
  • Odpowiedz
@Wirtuoz farba na ściany.

Sprzęty z normalnej półki cenowej działają równie dobrze i długo co te drogie więc tu nie widzę sensu przepłacania.

Blat jak Cię stać co kilka lat wymieniać to bierz konglomerat albo kamień. Długowieczność jest bajeczka dla naiwnych bo po kilku latach większość ludzi chciałoby coś nowego więc ekonomicznie lepiej wziąć wiórowy blat.

Osobiście w co zainwestuję przeprowadzając się to: dobrą farba, materac do łóżka, podłoga i kanapa. Reszta
  • Odpowiedz
Trzecie mieszkanie zrobie jak najtaniej, bo teraz juz wiem że nie warto do niczego doplacac.


@Wychwalany: bez sensu, czemu chcesz sobie pogarszać poziom życia?
  • Odpowiedz
o nie jest pogorszenie poziomu życia. W jaki sposób drewniana podłoga podnosi poziom życia xD tanie panele dadza wiekszy spokój


@Wychwalany: panel panelowi nie równy. Robiłem pełny remont 5 lat temu z dewizą, ze nie stać mnie na tanie rzeczy. Po tych 5 latach widzę, że to dobre podejście. Te kilka tysięcy na materac czy kilkadziesiąt na kino domowe cieszą do dziś.
  • Odpowiedz