Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Na jaką pracę i warunki zwiazane z mieszkaniem można liczyć w Irlandii, jadąc przez agencję pracy. Interesuje mnie kraj gdzie mówi się po angielsku. Na jaką pracę tam można liczyć. Jakiej jest najwięcej z agencji. Czym się przetransportować. Jakie agencje są dobre. I czy to teraz ma sens. Pytam osoby, ktore tam pracują i mieszkają.

#irlandia #praca #emigracja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim: zależy co chcesz robić. Jak magazyn to zazwyczaj 2 osoby na pokój. Stawka od 12.7 do 14.7€.

Jak jesteś mechanikiem, elektrykiem lub kimś podobnym to zazwyczaj pokój jedynka i 21€ lub więcej.

Komunikacja miejska kuleje poza Dublinem.
Pokój na własną rękę to od 500 do 800. W Dublinie dodaj 350.
Ubezpieczenie samochodu kilka tysięcy € na początek.
Jedzenie cenowo podobne jak w Polsce.
@mirko_anonim:

Angielski to język podstawowy - po Irlandzku niemal nie mówią od stu lat. Natomiast sposób jakim posługują się po angielsku potrafi być mało czytelny. Jednak jeżeli chcą od przybysza czegoś konkretnego, to próbują mówić w miarę wyraźnie :)

Co do agencji, pracy i transportu - nie wiem.

Ceny wynajmu mieszkań - konkretnie na Daft.ie - przy czym to LOKATORZY biją się o oferty, nie właściciele, z mieszkaniami jest trudno nawet
@mirko_anonim Agencje rzadko zapewniają jakiekolwiek zakwaterowanie, no chyba, że masz myśli szukanie jakiejś lepszej pozycji, ale wtedy omiń agencję.
Zdarzyło mi się pomóc znajomym w poszukiwaniu pokoju w Dublinie i to była katorga, a ceny niestety wysokie.
Całokształt porady zależy co ty potrafisz, jak posługujesz się językiem, nawet ile ich znasz