Wpis z mikrobloga

@Wierzbek ja mam. 2022r. Co do baku to szału nie ma. Bak ma niby 55l katalogowo, ale ma dużą rezerwę, więc jeśli tankuje jak tylko się zapali to wchodzi niecałe 40l jak dobrze pamiętam. Jeśli chodzi o spalanie to nie ma szału na autostradzie. Przy 130km/h na tempomacie spalanie to jakieś 8l z hakiem. Ciężko mi podawać te konkretne informacje bo autem zrobiłem 30kkm z czego autostrada to może z 3kkm. Główne
  • 0
@jaqo1989: dziękuję bardzo za informację. Czyli mam tak jak wszyscy, bo już się bałem że mam jakiś problem z autem jak czytam że ludzie mają spalanie 3l ale to chyba średnie jeżdżąc po mieście cały czas na prądzie :P
@Wierzbek nie wiem jak w zwykłej hybrydzie ale w plug-in komputer pokładowy to kasztan który niewiele mówi. Robisz na raz np 70km z czego na paliwie np 5km i komputer podaje że spalanie od startu to 0.5l/100km zapominając całkowicie o prądzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wierzbek: 3.2 w corolli jest do osiągnięcia, ale przy bardzo umiejętnej płynnej jeździe i na wcześniej rozgrzanym silniku. W lato regularnie mi się udawało, - w zimę też się da tylko trzeba operować przyciskiem "EV" żeby auto nie chciało zbyt często załączać silnika spalinowego do grzania kabiny. Najlepiej wtedy względnie ile się da jechać na prądzie i dopiero aż wyjedziemy na szybszą, dłuższą drogę depnąć mocniej aby spalinowy się załączył i
@Wierzbek: z tego co próbowałem to zrozumieć to zapalanie silnika spalinowego w trybie EV służy do "tańszego" uzyskania jakiegoś efektu. Np w zimę silnik odpala mi się jak tylko wyjadę z garażu i komputer zmiarkuje się że jest sporo na minusie żeby zagrzać kabinę i aku. Podobna sytuacja jest też w lato gdy wsiadasz do rozgrzanego auta i chcesz go szybko schłodzić. No ale fakt, są czasem jeszcze randomowe momenty których