Wpis z mikrobloga

Ahh ostatnio miałem.rozterki czy będę mógł swoją przyczepe ciągnąć na haku za malutkim japończykiem ale teraz mam większe rozterki - czy w ogóle będę miał co ciągnąć za tym japończykiem.
Panowie Caravanisci (to ok określenie? ) jak już wspominałem orzyczepe zakupiłem. Z defektem - ot myślałem że cyk fuch sylikonek i na spaxie się to skręci i będzie ale jednak chciałbym zrobić to bardziej po bożemu. A czytając coraz więcej sytuacja zaczyna wydawać mi się coraz bardziej dramatyczna.
Otóż- jakieś sugestie na poniższe uszkodzenia?
Jutro spróbuję wybebeszyc środek i sprawdzić jak to wygląda w środku. Domyślam się że troche przedniej konstrukcji będzie do wymiany. Sytuacja do opanowania? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Polubiłem to pudło.
#przyczepa #camping #caravaning #przyczepakempingowa #kemping #motoryzacja też trochę. #remontujzwykopem
starebaby-i-wino - Ahh ostatnio miałem.rozterki czy będę mógł swoją przyczepe ciągnąć...

źródło: temp_file2792416927682569236

Pobierz
  • 78
@Szkodnik1 przyznam że troche mi to zajęło, ale dopiero dziś udało mi się wygospodarować czas, bo to albo pogoda nie ta albo w ogóle byłem offline.
Dziś się męczyłem z 3h żeby górna szafkę zdjąć. Była kręcona do stelaża przed poszyciem więc musiałem multitoolem wycinać sruby niestety. Muszę pomyśleć jak później je zamontowac spowrotem. Podeślę w paru odpowiedziach kilka zdjęć. Jest chyba lepiej niż się spodziewałem
Kurde chyba nie do końca Cie rozumie. Przednia z boczną jest złapana listwą narożną.

@starebaby-i-wino tylko pilnuję żeby Ci się jeszcze bardziej nie rozeszło.

Musisz zobaczyć w jakim stanie są uszczelnienia gdzie nie na problemów. Żeby po jednym sezonie, nie trzeba było ich też wymieniać. Jak są dobre, to zostaw.
@Szkodnik1 aaa o to chodzi. Dobra dobra rozumie.

Cholibka, no wolał bym sobie oszczędzić tej roboty i kosztów szczególnie że zdjęcie tej bocznej listwy w całości i jej założenie też nie będzie jakoś bardzo proste i przyjemne.
Odkręcenie paru losowych wkrętów to zły pomysł żeby w ogóle zobaczyć czy mają się czego trzymać?

I taśma butylowa - jakiej grubosci? 3mm czy może 1mm wystarczy?
Sorry ze zadaje takie banalne pewnie pytania lub
@starebaby-i-wino

Odkręcenie paru losowych wkrętów to zły pomysł żeby w ogóle zobaczyć czy mają się czego trzymać?


Spróbuj je dokręcić, wtedy wiesz czy się trzymają.

I taśma butylowa - jakiej grubosci? 3mm czy może 1mm wystarczy?

3mm https://www.campingworld.com/butyl-tape-34quot%3B-x-30%27-39160.html
, ale musisz patrzeć czego użył producent.

Sorry ze zadaje takie banalne pewnie pytania lub oczywiste, ale nigdzie na te oczywistości nie mogę znaleźć odpowiedzi


Spoko, w Polsce to raczkuje, bo tych z Niewiadowa
@Szkodnik1 dobra. Wstępnie wiem już wszystko co powinienem. Muszę tylko jeszcze się w końcu za robotę wziąć poważne, ale z tym znów ciężko bo palec sobie uszkodziłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kurde faktycznie jak patrzę niezłe macie tam zaplecze gadżetów i sprzętu. W Pl się jeszcze nie spotkałem z takim katalogiem obszernym. Fajna sprawa !

Co do wymiany uszczelnień na całości jeszcze - może miernik wilgotnosci by mi
@Szkodnik1 palec to akurat mi pies uszkodził więc spokojnie ;P
O kurde, to już chyba taka Holenderka? Wypas!
No raczej bym kupił jakiś tańszy albo uzywke bo raczej bezsensu inwestować więcej w coś lepszego wiec pomiary brał bym pod uwagę tylko orientacyjnie.
Bo cały czas po głowie mi chodzi uszczelnienie całości dla świętego spokoju ale to też większe koszty i roboty dość sporo dodatkowej. A tak to można powiedzieć że miałbym "pewność
@starebaby-i-wino Co to jest Holenderka? Tutaj to Class A motorhome, ten akurat z silnikiem diesla czyli diesel pusher, 2001 rok. Nie wiem ile dał za niego, ale spoko można u nas kupić za $30K-$40K. Każdy ma swój budżet i ty pilnuj swojego. Kwestia kalkulacji czy mając wszystko wybebeszone wydać trochę więcej i spać spokojnie.

PS szukając zgnitych miejsc w środku, zwróć uwagę na śruby, jak zardzewiałe to woda się dostała.