Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki spod tagu #motoryzacja
Im więcej oglądam aut, tym bardziej nie mam pojęcia co mam już kupić, co będzie służyło.
1. Budżet 70-75k - i nie, nie więcej. Zawsze będzie dorzuc kilka k i kup coś lepszego - dlatego tu moja granica ostateczna.
2. Silnik min. 1.4, max. 2.0
3. Benzyna
4. Najlepiej krajowy
5. Nie małe miejskie gówienko, nie kombi
6. Silnik w miarę dobry, bez żadnych regulacji luzów itp.
7. Nie 3 cylindry
6. Skrzynia manual 6 biegów.
7. Rocznik 2017, jakby się udało 2018 byloby miło.

W oko wpadło mi #volvo V40. Ewentualnie #toyota corolla, ale tu obawy co do zabezpieczenia antykorozyjnego.

Co Wy proponujecie?
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@klinQQ: Tylko ile? W tej czy trochę wyższej cenie to same małe autka. Bez 100k nie podchodź, a jeszcze w miarę z konfiguracją pod siebie to już w ogóle. Poza tym nie robię rocznie nie wiadomo jakich przebiegów, więc moim zdaniem nie warto pchac się w nowe auto.
  • Odpowiedz
@FakeAccount_:
1.Ja bym nie patrzył pojemność, tylko ewentualne srednie spalanie, bo rozstrzał może być bardzo różny w zależności od tego jak jest użytkowany miasto/autostrada i zalezy tez od samego silnika. Dla przykladu ostatnio spontanicznie wzialem Mazde cx7 2.3T, spalanie zawsze było drugoplanowe bo mało km robie, więc nawet nie sprawdziłem przed kupnem, ale jak przy mrozach i jezdzie w mieście komputer pokazał 17,5L/100 to się zdziwiłem, bo okolice 20L/100km w mieście
  • Odpowiedz
  • 0
@Zulf: Ciekawe podpowiedzi, dzięki! Po prostu myślę, że nie potrzebuję żadnych szaleństw powyżej 2.0, bo po prostu auto ma mi wozić dupę. Z kolei też nie uśmiecha mi się 1.0 czy 1.2 uturbione.
2. Celuję w coś bardziej świeżego, dlatego 17 czy 18 rocznik. Niestety chcemy czy nie już jest 24 rok, a żadne auto czasu nie oszuka. Chcoalbym to auto potrzymać z 5-6 kolejnych lat i puścić dalej zanim będą
  • Odpowiedz
@Zulf 5. są dwie generacje PS. Pierwsza to ta słynna do bani i druga, która jest wspaniała Druga weszła do produkcji w 2015r

@FakeAccount_ Volvo V40 to już strasznie stara konstrukcja. Jeśli nie znasz się na motoryzacji i chcesz coś zwykłego to.wez Golfa/Octavię/Scale.
  • Odpowiedz
@FakeAccount_: Ja bym kupił BMW. Największym wyzwaniem jest znalezienie dobrego egzemplarza. Jak znajdziesz, to je pokochasz m.in. za prowadzenie w zakrętach. A jak kupisz minę, to wiadomo, że będziesz tylko patrzył, żeby sprzedać i kupić jakiś dziadkowóz.
  • Odpowiedz