Wpis z mikrobloga

No i obiecane rozdajo (przez mirko.pro) zasady są jasne, wśród wszystkich plusujących o 22:00 rozlosujemy nieograniczany pakiet na rozliczenia na kalkulatorgieldowy.pl

Skoro mamy Waszą uwagę to dorzucimy jeszcze garść wiedzy podatkowej ;)
- sam zakup kryptowalut czy też samą stratę na akcjach trzeba zadeklarować PODSTAWA PRAWNA, Art.45 punkt 1
- transakcje w walutach obcych należy przeliczać po kursie średnim NBP poprzedzającym dzień poniesienia kosztu PODSTAWA PRAWNA
- transakcje w walutach obcych należy przeliczać po kursie średnim NBP poprzedzającym dzień uzyskania przychodu PODSTAWA PRAWNA
- koszt jak i przychód powstaje w momencie przeniesienia własności akcji a więc w terminie 2 dni roboczych PODSTAWA PRAWNA, Art.17 Ust.1ab
- dywidendy zagraniczne NIE są ujęte w PIT-8C i zawsze trzeba je rozliczyć

Jeśli osoba wylosowana nie będzie odpowiadać na wiadomości - wylosujemy kolejną :)
Osoby, które posiadają już zakupiony pakiet u nas otrzymają pakiet już na kolejny rok :)
Pakiet dotyczy tego i wszystkich poprzednich lat dla wspieranych przez nas platform.
#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki #pit #mirkoloteria
kalkulatorgieldowy - No i obiecane rozdajo (przez mirko.pro) zasady są jasne, wśród w...

źródło: rozdajo

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@umcumcumcbejbe: tego akurat jestem pewny że 19% płacisz od dywident od akumulacyjncyh w momencie zbycia. Ale pierwsze słyszę aby trzeba było podawać zakup więc jak mniemam chodzi tylko o krypto. Zakup ETF musisz wykazać przy sprzedaży wedle FIFO aby wyliczyć ogólny zysk per akcje.
  • Odpowiedz
am zakup kryptowalut czy też samą stratę na a


@MichaelR: tak, tylko mowa o zakupach krypto :) ETF czy akcje dopiero rozliczamy po zbyciu.
@umcumcumcbejbe dokładnie tak jak piszesz
@ladzik dzień poprzedzający otrzymanie dywidendy na rachunku. Niektórzy brokerzy potrafią opóźnić wypłatę nawet o kilka dni
@Eustachy_goli_pachy w przypadku kryptowalut wymiana FIAT->Krypto to koszt, który powstaje natychmiast. Jest to inna sytuacja niż w przypadku akcji.
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: W przypadku w którym kupiłem krypto np 2-4 lata temu i nie złożyłem tego odpowiednio w PIT jako stratę mogę to jeszcze jakoś poprawić, czy bede zmuszony na placenie podatku nawet jeżeli wyciągne taką samą kwotę jaką włożyłem?
  • Odpowiedz
- koszt jak i przychód powstaje w momencie przeniesienia własności akcji a więc w terminie 2 dni roboczych PODSTAWA PRAWNA, Art.17 Ust.1ab


@kalkulatorgieldowy: a to nie jest martwy przepis w dzisiejszych czasach skoro kupując akcje pojawiają się na koncie od razu po cenie aktualniej, a nie z przyszłości t+2? spotkałeś się kiedyś z sytuacją żeby skarbówka się do tego przyczepiła?
  • Odpowiedz
@levzor: nie jest to martwy, to że akcje pojawiają się na naszym koncie do obrotu to tylko "dobra wola" brokera.
Dywidendy już nie otrzymamy jeśli akcje nie są przeniesione na nas w Register Date :)
Takie też jest zdanie doradców podatkowych. Acz w przyszłości są już plany z przejścia z T+2 na T+1 na rynkach światowych.
Większość brokerów też nie pozwala na wypłacenie środków z nierozliczonej transakcji.
  • Odpowiedz